Červenec 2010

If everything was different ... Info

30. července 2010 v 21:43 | LucinecQa |  FanFiction - If everything was different
huukukl
Postavy:Agnetha,Benny,Björn,Frida,Sofia,Mikaela,Stig,Kennet
Páry:Agnetha/Benny,Frida/Björn
Děj:Co by se stalo,kdyby bylo vše jinak .. ?

Postavy:

Agnetha->znáte
Benny->znáte
Björn->znáte
Frida->znáte

Sofia->Nejlepší kamarádka Agnethy,MOŽNÁ pozdější členka ABBY,textařka jejich písní .. xD (Kdyby to byl film,hrála by to holka,která by byla moje dvojče. Ta postava je totižpsaná podle mě xD .. A MUSELA jsem si prostě přivlastnit texty písniček Nina,pretty ballerina a One of Us .. Což jsou myslím jediné,které se tam vyskytují xD)

Mikaela->Nejlepší kamarádka Fridy,kamarádka Sofie a pozdější stylistka ABBY

Stig->měli byste znát,ale pro jistotu .. Manažer ABBY,spoluvlastník Polar music Studia AB Entertaiment International Sweden,nejlepší kamarád Björna a Bennyho,později velký nepřítel Agnethy (Simonka si tam hezky pohrála .. Ale to až pak xD)

Kennet->Kluk,který bude mít stále problém s tím,že ho Mikaela nechce .. Ale pak se mu vše urovná v hlavě a on zjistí převratnou věc xD

Stikkan 'Stig' Anderson

30. července 2010 v 0:03 | LucinecQa |  Stig

Stig Anderson...
...se narodil 25. ledna 1931 v malé vesničce poblíž Gotherburgu. Ačkoliv se zajímal o hudbu, stal se učitelem. Během té doby však nezanechal svých zájmů a pokračoval s psaním písní. Od 50. let je začali nahrávat různí umělci. Pak v roce 1959 přišel jeho první skandinávský největší hit Är Du Kär I Mig Ännu Klas-Göran? (Are you still in love with me Klas-Göran?).

V roce 1963 založil svou vlastní hudební skupinu Union Songs. Pak společně s Bengtem Bernhagem (který objevil West Bay Singers a stal se blízkým přítelem Björna; ale zemřel tentýž den co se Björn oženil s Agnethou) v roce 1964 založili Polar Music AB. Oba se stali blízkými přáteli Björna, pročež Stig roku 1971 požádl Björna o převzetí místa po Bengtovi, který zemřel. Jednalo se o místo vedoucího skladatele v Polar Music. Björn řekl, že by to udělal pouze tehdy, pokud by sdílel funkci s Bennym, a tak se také stalo. Od té doby pokračoval jako vlastní člen skupiny ABBA a napsal mnoho textů pro jejich první světoznámé hity (až po píseň The Name Of The Game). Avšak uprostřed 80. let byl vztah mezi skupinou a Stigem velmi napjatý díky finančním nepravidelnostem. Od té doby se formálně se skupinou ABBA nestýká a jeho vztah k ní se rozplynul.


Björn Ulvaeus

29. července 2010 v 23:57 | LucinecQa |  Björn

Björn Christian Ulvaeus ...
Björn-podpis
...se narodil v Gothenburgu 25. dubna 1945. O 6 let později se přestěhoval do Vasterviku. Ve svých 11 letech začal hrát na svoji první kytaru a během školních let si se třemi spolužáky založil svou první skupinu - West Bay Singers. Společně si najali Volvo a cestovali po Evropě.

Po návratu jejich skupina upoutala pozornost Bengta Bernhaga - partnera Stiga Andersona v Polar Music. Podepsali pracovní smlouvu a v roce 1964, když se po ukončení svých zkoušek stali profesionáli, si změnili jméno na Hootenanny Singers.

Po dva roky měli stálý úspěch až do roku 1966, kdy úřady ztratily trpělivost a oni museli nastoupit vojenskou službu. To nebylo překážkou jejich úspěchu, neboť jim bylo umožněno odejít a pokračovat ve své kariéře. Po skončení vojenské služby roku 1967 tři členové skupiny odešli studovat na Gothenburgskou universitu, Björn volil studium na Stockholmské universitě. Tehdy se spřátelil s Benny Anderssonem, se kterým se poprvé setkal v roce 1966. Spolu pak začali psát písničky pro Bennyho Hep Stars a později (v letech 1969-1972) společně vystupovali pod jménem Benny & Björn.

↑ Björn,podzim 79

↑ Björn,opět na premiéře Mamma Mia!,2007

Anni-Frid 'Frida' Lyngstad

29. července 2010 v 23:53 | LucinecQa |  Frida

Anni-Frid Synni Lyngstad ...
Frida-podpis

... narozená v Narviku v Norsku 15. listopadu 1945, prožila snad jedny z nejsmutnějších začátků svého života než kdokoli jiný angažovaný ve skupině ABBA. To protože byla dcerou německého vojáka, za což (díky okupaci Norska za 2. světové války) její matka, Synni Lyngstad, sklidila mnoho posměchu a pohrdání. Lidé v její vesnici na ni plivali a pokřikovali nadávky, protože chodila s německým vojákem, se kterým měla dítě. I proto Synni zemřela velmi předčasně, ve svých 21 letech.

Fridina babička roku 1947 vzala Fridu do Švédska a byla to ona, kdo ji přivedl ke zpívání. Poprvé zpívala na veřejnosti v 10 letech na večírku Červeného kříže a od 13 let zpívala profesionálně s taneční skupinou v restauraci v Eskilstuně, přestože musela lhát o svém věku - řekla, že jí je 16!

Poté začala zpívat s velkou skupinou vedenou Bengtem Sardlindem a zamilovala se do jiného člena skupiny, Ragnara Frederikssona, který s ní založil skupinu Ann-Frid 4. Vzali se a měli dvě děti - Hanse a Liselotte. Avšak ona stále nebyla spokojená, pročež se účastnila mnoha místních talentových konkursů až vyhrála. To ji vedlo k účasti na soutěži talentů v SVT's Hyland's Corner. Opět vyhrála a podepsala smlouvu s EMI.

Navzdory tomu stále neměla mnoho úspěchů, dokud roku 1969 nepotkala Bennyho Anderssona, který se stal jak jejím snoubencem, tak i producentem! Její první hity přišly v roce 1971 a měla dokonce sólový úspěch během několika prvních let, když už zpívala se skupinou ABBA (podobně jako Agnetha).

↑ Frida někdy v roce 80-81

↑ Frida,2009

Benny Andersson

29. července 2010 v 23:46 | LucinecQa |  Benny

Goran Bror 'Benny' Andersson ...
Benny-podpis

...se narodil ve Stockholmu 16. prosince 1946. Svůj první nástroj dostal v šesti letech, a tak začala jeho láska k hudbě. V roce 1964 se přidal ke skupině Hep Stars, která se stala švédským ekvivalentem The Beatles. Pak v roce 1965 přišel úspěch s písní A Tribute to Buddy Holly.

V tomtéž roce Benny začal psát pro skupinu písničky, které se ohromně prodávaly a Hep Stars prodali tisíce a tisíce nahrávek. To však je nezabránilo ztrátě většiny jejich peněz kvůli neúspěšnému filmovému projektu, neúspěšné produkční společnosti (zvané Hep House, cf. Apple Corps) a kvůli Švédskému vnitrozemskému finančnímu úřadu, který zatížil skupinu daní ve výši 100 000. Benny poté v roce 1969 opustil Hep Stars a v tomtéž roce se setkal v rozhlasové show s nějakou Anni-Frid Lyngstad.

↑ Benny v době největší slávy ABBy

↑ Benny,taktéž na premiéře Mamma Mia!,2007

Agnetha Fältskog .. moje nejoblíbenější členka ABBY ..

29. července 2010 v 23:14 | LucinecQa |  Agnetha

Agnetha Ase Fältskog ...
Agnetha-podpis
... se narodila v Jonkopingu v jižním Švédsku 5. dubna 1950. Poprvé se představila ve svých šesti letech na vánočním večírku pro starší lidi, který organizoval její otec. Kolem 15 let již Agnetha, která zbožňovala Connie Francese, pravidelně zpívala s taneční skupinou a někdy i na koncertech jiných skupin jako hostující hvězda.

Pak v roce 1967 poslal Littleru Gerhardovi hledajícímu nové talenty jeden jeho vzdálený příbuzný pásku s nahrávkou Agnethy. Littlera Gerharda páska zaujala, a proto požádal 17letou Agnethu o celou audio pásku s více jejími písničkami.

Nahrávka obsahovala píseň nazvanou I Was So In Love, která byla roku 1968 největším hitem ve Švédsku a která jí zajistila uzavření smlouvy se společností CBS-Cupol (trvající až do roku 1975, od kdy se Agnetha objevuje s laskavým svolením CBS-Cupol na několika prvních albech skupiny ABBA). Takto začala kariéra Agnethy. Její písně byly hity po celé období konce 60. let a začátku 70. let. V roce 1970 hostovala ve Švédské televizní show a dalším hostem byl právě Björn Ulvaeus**...
** Proč je Björn napsaný černě,zatímco důležité věci modře? Protože Björna nemám ráda ... Už kvůli tomu,co Agnethě udělal .. A i na začátku mi nějak nesedl xD Prostě kdyby byla Ag s Bennym,vůbec by mi to nevadilo ... O tom je i ta FF xD

↑ 25-letá Agnetha


↑ Agnetha na premiéře Mamma Mia(byli tam všichni členové ABBY),2007

ABBA-biografie

29. července 2010 v 23:06 | LucinecQa |  ABBA

Kdy to začalo?
ABBA se poprvé sešla v listopadu 1970, aby udělala kabaretní reklamu v Gothenburgské kavárně, což Björn nazývá low point (nízký bod) jejich kariéry. Nebyla příliš úspěšná a to je odradilo od dělání čehokoli jiného po příštích pár let. Avšak když Björn a Benny jezdili na turné, často brávali Agnethu a Fridu s sebou. Toho času se Agnetha chtěla vdát za Björna a Frida chodila s Bennym. To Agnethu a Fridu přimělo zpívat vokály v různých písních B&B. První byla Hej Gamle Man (1970).

Znovu spolu
Roku 1972 se znovu rozhodli být čtveřicí a nahráli píseň People Need Love, která se dostala mezi nejlepších deset ve švédských hitparádách. Nebyli zcela přesvědčeni až do roku 1973, kdy se rozhodli vstoupit do soutěže Eurovision Song Contest. Pro tento rok si vybrali písničku Ring Ring, avšak díky použitému systému se jim nepodařilo vyhrát konkurz ve Švédsku a na Eurovision se vůbec nedostali. To zcela vyvolalo pobouření a v důsledku se změnil systém hodnocení. ABBA se o totéž znovu pokusila roku 1974.
ABBA vítězí na Eurovision Song contest
Tentokrát zpívali píseň Waterloo, sklidili obrovský úspěch ve švédských soutěžích a odjeli na Eurovision Song Contest do Brightonu (Velká Británie). V textu připodobnili Napoleonovu kapitulaci k dívčí romantické ,,kapitulaci'' svému milenci a navíc zde velmi zapůsobili, když přesvědčili Sven-Olafa Waldoffa - dirigenta orchestru, aby si vzal typický Napoleonův klobouk. Dobrá píseň, netypické kostýmy a dirigentův klobouk - to vše zapůsobilo nejen na diváky, ale i na porotu, a tak se ABBA stala vítězem ročníku 1974 soutěže Eurovision Song Contest.
Pouze dva týdny stačily na to, aby se písnička stala číslem jedna ve Velké Británii, dokonce dosáhla top ten v Americe, což bylo do té doby neslýchané pro vítěze Eurovision. Od té doby byla již ABBA poměrně úspěšná na Evropském kontinentu, avšak Velká Británie byla tvrdším oříškem k rozlousknutí a USA ještě tvrdším. To díky Britskému pohledu na vítěze Eurovision, což odsoudilo již několik pop skupin k okamžitému zapomnění. Zdálo se, že se to bude týkat i skupiny ABBA. Když totiž byla znovu vydána píseň Ring Ring, dosáhla pouze 32. pozice na pop žebříčku (v červenci 1974). Pak se píseň So Long vůbec nedostala do hitparády a písničce I Do, I Do, I Do, I Do, I Do trvalo šest měsíců, aby dosáhla 38. pozice.

Vzestup
Avšak v září 1975 se vše změnilo, když byla vydána píseň S.O.S. a hned dosáhla 7. místa - začali být úspěšní. Dokázali, že to není náhoda, když Mamma Mia dosáhla 1. místa v lednu 1976 a sesadila tak Bohemian Rhapsody od skupiny Queen (která setrvávala na prvním místě neuvěřitelných 9 týdnů). Posléze album pojmenované ABBA dosáhlo 11. místa. V dubnu 1976 ABBA vzlétla s písničkou Fernando, která se dostala přímo na první místo a setrvala tam pět týdnů a album Greatest Hits zůstalo mezi nejlepšími 40 alby více než 250 týdnů, a to po 11 týdnů na první pozici! Album se stalo třetí nejlépe prodávanou kompilací 70. let. Úspěchy rostly a rostly s Dancing Queen dosahujícím 1. místa po šest týdnů a 1. místa jeden týden v Americe, album Arrival dosahující nejlepších míst po více než devět týdnů. Money, Money, Money byla drobná výjimka - dosáhla ,,pouze'' 3. místa. Poté následovala ještě další tři 1. místa.

Rozvod a svatba
To vše si vybralo svou daň na skupině, neboť v prosinci 1978 Agnetha a Björn požádali o rozvod, přestože se v tutéž dobu Frida a Benny vzali! Ačkoliv 1. místa od té doby nedosahovali, všechny jejich hity dosáhly na nejlepší ,,pětku'' (top 5). V dubnu 1980 se vrátili na nejlepší pozici s písní The Winner Takes It All, o níž se říká, že je autobiografická, i když skupina to popírá. Posledním nejlepším hitem (number 1) byla píseň Super Trouper v listopadu 1980, která zůstala na 1. pozici tři týdny. Jejich alba si vedla nesmírně dobře - zůstávala na 1. místě přes pět týdnů, někdy i více.

Další rozvod, rozpad skupiny
Roku 1981 to s nimi začalo jít dramaticky z kopce, když se Frida a Benny rozvedli a Björn si vzal Lenu Kallersjö. Jejich poslední původní album The Visitors zplodilo pouze jeden top 5 hit - One Of Us a píseň Head Over Heels dosáhla pouze nejlepší třicítky. Ke konci roku 1982 se dva jejich zbývající singly (The Day Before You Came a Under Attack) dostaly pouze na spodek Top 40 ve Velké Británii. Vztahy mezi členy skupiny byly napjaté a skončily roku 1983. Na Vánoce téhož roku byl vydán singl Thank You For The Music a v hitparádě dosahoval 35. místa po více než pět týdnů.

Renesance
Uprostřed 80. let se kolem skupiny vše utišilo a ABBA byla prakticky zapomenuta. V roce 1992 však nastalo obrození díky skupině Erasure a jejich ABBA-Esque EP, které dosáhlo 1. místa v hitparádách. To vedlo k vydání alba ABBA Gold, které se okamžitě dostalo v žebříčku nejlepších alb na 1. pozici a prodaly se 4 milióny kopií pouze ve Velké Británii! Roku 1993 album More ABBA Gold (obsahující hity jako Summer Night City, Ring Ring, ...) dosáhlo 14. místa, a pak roku 1994 byla vydána sada čtyř CD Thank You For The Music. Posledně jmenované album obsahuje několik dosud nezveřejněných písní pod názvem Undeleted. Od té doby vyšlo ještě nejméně pět dalších kompilací nejúspěšnějších písniček (Gold Ballads, The Music Still Goes On, Master Series a Forever Gold).
Můj komentář:
Strašně mě rzí že jsem v tý době ještě nebyla ... Ale já věřím na minulý život ... A občas se mi zdají sny, ve kterých stojím pod pódiem,nademnou se sklání Agnetha a něco mi říká ... Třeba to není jen sen ... Ale pravda ... A já si opravdu povídala s Agnethou Fältskog ... x)
PS:Blog mě opět odmítl přihlásit,takže jsem nepřidala nic podle 'plánu' ... Který už nikdy nenapíšu ... Protože to nejde splnit xD

ABBA-videos-1977-80

8. července 2010 v 14:50 | _SiMoN_ |  ABBA-videos
Gimme!Gimme!Gimme!(A Man after Midnight)

Take a Chance On Me
Does Your Mother Know(Björn)
The Name of The Game
Chiquitita

ABBA-videos 1974-76

7. července 2010 v 23:55 | _SiMoN_ |  ABBA-videos
Waterloo,1974


Mamma Mia,1975


Dancing Queen,1976SOS,1975


Knowing me,knowing you,1976That's me,1976


Bang-A-Boomerang,1975


Začátek ...

7. července 2010 v 17:57 | _SiMoN_ |  Já sama ...
Začala jsem s tímhle blogem odznova.Proč?Nechtělo se mi zakládat už bůhví kolikátý nový,když mám tenhle.Všechny články jsem smazala a ... jedeme od znova.

Mám nový zájem.Znova.Je to skupina ABBA ...

Uvidíme jestli byl ten nový začátek dobrý ...

Vítěz bere vše ...Odvěká pravda.