Björn Ulvaeus

29. července 2010 v 23:57 | LucinecQa |  Björn

Björn Christian Ulvaeus ...
Björn-podpis
...se narodil v Gothenburgu 25. dubna 1945. O 6 let později se přestěhoval do Vasterviku. Ve svých 11 letech začal hrát na svoji první kytaru a během školních let si se třemi spolužáky založil svou první skupinu - West Bay Singers. Společně si najali Volvo a cestovali po Evropě.

Po návratu jejich skupina upoutala pozornost Bengta Bernhaga - partnera Stiga Andersona v Polar Music. Podepsali pracovní smlouvu a v roce 1964, když se po ukončení svých zkoušek stali profesionáli, si změnili jméno na Hootenanny Singers.

Po dva roky měli stálý úspěch až do roku 1966, kdy úřady ztratily trpělivost a oni museli nastoupit vojenskou službu. To nebylo překážkou jejich úspěchu, neboť jim bylo umožněno odejít a pokračovat ve své kariéře. Po skončení vojenské služby roku 1967 tři členové skupiny odešli studovat na Gothenburgskou universitu, Björn volil studium na Stockholmské universitě. Tehdy se spřátelil s Benny Anderssonem, se kterým se poprvé setkal v roce 1966. Spolu pak začali psát písničky pro Bennyho Hep Stars a později (v letech 1969-1972) společně vystupovali pod jménem Benny & Björn.

↑ Björn,podzim 79

↑ Björn,opět na premiéře Mamma Mia!,2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama