Září 2010

Ve zkratce o mně .. :)

30. září 2010 v 20:47 | AgnethaA |  Já sama ...

Jsem:
Pubertální holka,která vidí něco neuvěřitelného v něčem naprosto normálním,přezdívaná AgnethaA,vlastním jménem Simona,žákyně 8.A a budoucí lékařka(tedy doufám)

Miluju:
ABBU a sólové kariéry členů,zábavu,kamarády,rodiče,křečka a spánek

Nesnáším:
Školu,některé učitele,některé spolužáky,matiku,fyziku,chemii,časté psaní písemek,když mě někdo vzbudí v nekřesťanskou hodinu,zimu,když nejde YouTube,špatné zprávy

Nazvala bych se:
Člověkem,ale někdy o tom silně pochybuju.Dobře,tak nazvala bych se - Osobou hrdou na to,jakou poslouchá muziku a jaká je.

JÁÁ ..
U švédské vlajky na mojí zdi .. :D
uetzui
Pár fotek Agnethy a Bennyho

30. září 2010 v 16:38 | AgnethaA |  ABBA
Miluju ten pár a dodneška nechápu proč nebyli spolu.Ale teď už to stejně nezměním že :D

gfhfgh
fghfgh
Tady je strašně pěkně↑

gfhgfh
vbn
cvbcvb
gfnhgfh
hgfh
dfgf
fbhfgbgfb
dgfg
ghjh
rzidtzj
xghjkh

Anni-Frid Lyngstad - Morning Has Broken

29. září 2010 v 17:00 | AgnethaA |  Songy

Morning has broken, like the first morning
Blackbird has spoken, like the first bird
Praise for the singing, praise for the morning
Praise for the springing fresh from the word

Sweet the rain's new fall, sunlit from heaven
Like the first dewfall, on the first grass
Praise for the sweetness of the wet garden
Sprung in completeness where his feet pass

Mine is the sunlight, mine is the morning
Born of the one light, Eden saw play
Praise with elation, praise every morning
God's recreation of the new day


Brečím u toho .. :( Ale já poslední dobou brečím u všeho,jsem strašně přecitlivělá .. Ach ta puberta.A neivíc mě rozeřvalo,že jim to hrálo na svatbě s Ruzzem .. :(

Rozhovor s Fridou 19.9.2010,k vydání nového singlu Morning Has Broken

29. září 2010 v 16:47 | AgnethaA |  Rozhovory
Nejsem si úplně jistá,kdy mluví Frida,takže se to pokusím nějak barevně odlišit .. :)Tučně jsou ty věci které se mi líbí - tzn.řeč o spolupráci s Agnethou a o hudbě ABBY :)Frida má zelenou barvu,novinářka modrou
Je tomu 29 let, co ABBA vydala své poslední album, 14 let od jejího sólového alba Djupa Andetag a 6 let od chvíle, kdy si naposledy zazpívala na nějaké desce. Ale hlas je tu pořád, jasný a upřímný.

- Frida má jasný, čistý, velice osobitý, téměř unikátní hlas, ostře ohraničený, s velkým rozsahem a úžasným zvukem. Hodně zpívala unisono s Agnethou a musela sahat do svých vyšších rejstříků, aby držela krok s jejím sopránem. Tak se zrodil ten typický "kovový" zvuk, který je tím, jak věřím, co vytvářelo velkou část zvuku skupiny ABBA, říká Björn Ulvaeus, když ho Dagens Nyheter požádalo, aby popsal její vokální klady.

Jasný mezzosoprán Anni-Frid Lyngstad pochopitelně vyzrál, ale neztratil na síle. Otevírá nové album Jojje Wadeniuse nazvané Reconnection výjimečně brilantní interpretací písně Morning Has Broken. Ukazuje, že je skutečnou popovou královnou - její oficiální jméno dnes zní Anni-Frid Princezna Reuss Gräfin von Plauen - když dává nový život staré obehrané táborákové písničce Cata Stevense.


- Tento projekt začal tím, že jsem dobrou kamarádkou Jojjeho. Jeho manželku Brit znám od 70. let, patří mezi mé nejlepší přátele, vysvětluje Anni-Frid, když za ní reportér Dagens Nyheter přijíždí do jejího domu v Zermattu ve Švýcarsku.

- Už dlouho jsme mluvili o tom, že bychom společně něco podnikli a tohle se zdálo jako ta pravá věc, protože nemusím jako zpěvačka táhnout celý projekt.


Frida chválí hudební výsledek. Po boku charakteristické Wadeniusovy kytarové hry se na albu Reconnection najde i místo pro hostující zpěváky Helen Sjöholm, Nicolaie Dungera, Petera Jöbacka, dvě písně od Kleerup a k tomu všemu vdechne Nina Persson (z The Cardigans) nový život do hymnické písně Brothers In Arms od Dire Straits.

Fridino rozhodnutí podílet se na tomto projektu provázely pochybnosti. Rozhodla se na základě povzbudivého rozhovoru:


- Brit ke mně přišla na návštěvu. Večer jsme spolu seděly a popíjely víno a já jsem pustila album od Stills, Nash and Young. Začala jsem si s nimi trochu prozpěvovat a ona mi řekla: "Ale ty nemůžeš jen tak přestat! Tvůj hlas zpívá k andělům, musíš pokračovat!" Takže mě inspirovala a dala mi odvahu k tomuhle kroku. Člověk vždycky potřebuje slyšet, že je dost dobrý.

Naopak výběr písně byl snadný. Nejen proto, že měla vždycky ráda Cata Stevense.

- Když jsme se s mým manželem Ruzzem, který před deseti lety zemřel, brali, Morning Has Broken byla v kostele naší písní na přání. Takže pro mě je to nádherná vzpomínka, ne jenom nějaká píseň Cata Stevense.

ABBA je možná pro Anni-Frid Lyngstad dávno uzavřenou životní kapitolou. Je tomu 26 let, co se odstěhovala do Švýcarska. Ale pořád "žije s hudbou."

- Můj hudební apetit je obrovský, ale neposlouchám moc věci jako Lady GaGa a podobně. Mám ráda soul a r&b a v současné době hodně poslouchám Crosby, Stills, Nash & Young - ti patří mezi mé největší oblíbence podobně jako Chicago - a TLC, ti jsou neobyčejně dobří.

Jsou nějací další muzikanti, kteří patří mezi vaše vysněné spolupracovníky?

- Já už takové sny nemám, ale mám spoustu mezinárodních přátel od hudby a přirozeně na to občas přijde řeč. Mick Hucknall (zpěvák britské soulové skupiny Simply Red) je můj blízký přítel a občas jsme vtipkovali o tom, že bychom společně udělali něco jazzového.

Fanoušci mohou přestat doufat, že svoji zpěvačku ještě někdy uvidí živě.

- Ne, to už nedělám. Bylo by to příliš stresující. Je to stejné jako v každé jiné profesi - pokud to člověk dlouho nedělá, odvykne si a to s sebou přináší trému - a to je věc, s kterou se jednoznačně nechci potýkat (směje se). Takže už se do toho radši nepouštím.

Jak byste dnes popsala svůj hlas? Jak se vyvinul?

- Samozřejmě dochází k tomu, že hlas je trochu hlubší a rozsah už není takový, jako zamlada, ale to se stane každé zpěvačce. Současně ale možná získal jakousi novou vyzrálost, která se taky může líbit.

Když se jí zeptám na zpěvačku, jejíž hlas by si přála mít, okamžitě zvolí svou kolegyni ze skupiny ABBA, Agnethu Fältskog.

- Myslím, že tak to mají všechny zpěvačky. Posloucháte se navzájem a pokaždé se vyskytne někdo, o kom si myslíte, že je výjimečný. Můžu říct jedině Agnethin hlas. Vzhledem k tomu, že jsem mezzosoprán, nikdy bych nedokázala zpívat tak jako ona. Můj hlas je mnohem hlubší a to je důvod, proč se naše hlasy navzájem tak dobře doplňovaly. Kombinace našich dvou hlasů byla velice úspěšná a těžko byste ji hledali někde jinde.

Mluvily jste někdy o tom, že byste si spolu zase zazpívaly?

- Mluvily jsme o tom a smály jsme se tomu, ale život se mění, člověk stárne a je tolik věcí, které jsou důležité a zabírají čas. Ale samozřejmě by bylo skvělé udělat něco s Agnethou. Myslím si ovšem, že by to bylo velice těžké, byly bychom v neskutečně náročné situaci - všechno to očekávání a požadavky a tlak. Očekávání je obrovské, takže bychom nemohly udělat něco neformálního, ležérního, a právě to je důvod, proč k tomu asi nikdy nedojde.

Je si vědoma toho, že mezi jejími veřejnými vystoupeními byly dlouhé přestávky. Ale to nutně neznamená, že nemá vůli nebo touhu zpívat.

- Uvnitř máte pořád takové malé světýlko, které vás nutí něco dělat. S Jojjem jsme po této nahrávce mluvili o dalších možnostech, takže člověk nikdy neví.

Název Wadeniusova alba Reconnection (Opětovné spojení) má pro ni a její vztah k hudbě určitý vztah.

- Člověk v našem věku se vrací k hudbě, kterou měl celé ty roky rád, a chce ji interpretovat svým způsobem. Naše debaty o případné další spolupráci se ubíraly právě tímto směrem. Ale musíme počkat a uvidíme, nic ještě není rozhodnuto, ale zní to jako celkem přirozená věc.

Jaký máte pocit z té ABBA-horečky, která je tu už několik let? Vaše desky teď chválí ti, kteří vás předtím kritizovali, a nové generace posluchačů objevují vaši hudbu.

- Když do sebe všechno zapadá - tak jako v naší hudbě, i když jsme si toho v té době nebyli plně vědomi - pak se vytváří síla a energie, která se jen tak neztratí, ale přežívá mnoha způsoby. To je vlastnost, která se těžko přesně vymezuje a je obtížné ji znovu vytvořit. Občas jde taková hudba na chvíli na odpočinek, ale pak se znovu něco stane, jako třeba ten projekt s ABBA muzikálem a filmem, který opravdu miluju, a pak se vrátí a osloví novou generaci. Hudba se stává dědictvím. Mám pocit, že tak to s hudbou skupiny ABBA bude vždycky.

Slohovka na téma Přátelství

29. září 2010 v 16:39 | AgnethaA |  Ostatní FanFiction
Tuhle slohovku psala moje kamarádka - téma bylo přátelství.Nechtěla to prezentovat ve škole,ale nakonec to použila(přemluvila jsem ji),ale pozměnila jména.Ten dodatek(který není psaný kurzívou)je dopsaný potom. Úžasná slohovka podle mě (:

Blondie,
Tohle se mi vážně píše moc dobře,protože je to dopis který jsem chtěla už dlouho napsat.
Je o mém přátelství s tebou.Víš že nejsem moc dobrá v mluvení,takže to píšu.
Když jsem tě poprvé potkala,měla jsem pocit že jsi prostě divná.Ale sotva z tebe vyšlo první slovo,pochopila jsem že nejsi - cítila jsem to.Ten den jsme prožily celý spolu,společně s Bennym a Björnem.Tak úžasný čas jsem už dlouho neměla.
Od té doby už nejsem ta utrápená holka která věčně něco chtěla a neměla.Ne,teď jsem veselá a šťastná.Jsem ráda za život a za tebe,protože jsi mi dala sílu a chuť do života.Když tě pár dní nevidím mám pocit že jsem to já jen z půlky,že něco chybí …
Vzpomínáš na ten večer,kdy jsme seděly na verandě,koukaly na hvězdy,pily víno a povídaly si?Bylo mi strašně dobře a hloupě jsem se usmívala,což vlastně dělám vždycky,no ne?
Tehdy jsme si byly tak hrozně blízko a přitom jsem nějak podvědomě cítila,že se mi vzdaluješ.Nevěděla jsem proč …
A druhý den přišla ta hádka.Tak mě bolela všechny slova která jsem ti řekla.Vylétávaly ze mě jako kulky a zarývaly se do tebe.Jenom jsi stála a zírala na mě a já si až pak uvědomila,co jsem to udělala.Byl to hnusný výkyv nálady a já ho nikdy něpřestanu litovat.
Obě jsme se nadělaly pár pořádných kopanců,ale myslím že nás to ještě víc stmelilo.Vycítím že máš špatnou náladu nebo že se s tebou něco děje.I proto jsem byla u tebe doma,když tě bodla ta včela a dostalas alergickou reakci.Cítila jsem to.
Jak jsi byla týden nezvěstná - vlastně jsi byl u matky,jenže ses zapomněla zmínit - takový strach už nechci nikdy prožít.Bála jsem se že už tě nikdy neuvidím,neobejmu,neřeknu že jsi praštěná,že už se spolu nezasmějeme a nepohádáme …
Naše kamarádství je to nejkrásnější co mě v životě potkalo a nikdy na něj nechci zapomenout.Děsím se dne kdy si řekneme sbohem … Děkuju za to že se na mě usmíváš a za to že jsi.
Tvoje Frida
Agnetha se usmívala a přitom jí tekly slzy.Ruka s dopisem jí klesla.Když se Benny zeptal,co se děje,řekla že nic.Nechtěla kazit to co právě cítila - pravou kamarádskou lásku k Fridě.
Když Frida vešla do dveří,Agnetha vstala a pevně ji objala.Její tiché slzy máčely Fridinu kůži.Byly si tak blízké jako ještě nikdy.Ani ten večer na verandě nebyl takový jako teď.Spojily se v jednu osobu a už nikdy se nechtěly rozdělit.

Kompletní grafika - ABBA

28. září 2010 v 21:21 | AgnethaA |  Grafika
Je tam i jeden wallpaper s Ashley - to byxlo pro kámošku (: /Těch divnejch hlav si nevšímejte,prostě to neumím/ :D

cncbv
vbnbn
dghh
cvb
dfgdfg
dfgfdg
dfgdfg
dfgdfg
cvbcv
cvbcvbc
cvb
cvbcbv
dfgdfgd
dfgdfgdfg
dfgdfg
fghf
fdgdfg
gfh
fghg
fghfgh
fggfhfg
fdvd
dfgf
xcvgxc
cv
yxcg
cvb
cvbv
dfvgf
g

KDO TO SKOPČÍ BEZ ZDROJE,ZABIJU HO!!


uetzui

Don Lane Satellite 1977

27. září 2010 v 20:35 | AgnethaA

Don: Začíná živý satelitní přenos ze švédského Stockholmu. Tak se do toho pusťme. Dámy a pánové, přivítejte skupinu ABBA.
(potlesk)
Don: Jak se máte? Čekali jste dlouho?
Björn: Ano…
Benny: Ne moc dlouho.
Frida: Celé dopoledne…
Don: Celé dopoledne? (směje se)
Agnetha: U nás je teď dopoledne, víte?
D: Hmmm, máte pravdu, ale tady je hluboká noc… Musím připomenout, že jste právě dokončili evropské turné. Jaké to bylo?
F: Fantastické!
A: Fajn.
Bj: Velmi dobré.
D: Kolik zemí jste navštívili, Björne?
Bj: Myslím, hmmm… jestli je vůbec dokážu spočítat. Bylo to Norsko, Švédsko, Dánsko, Západní Německo, Holandsko, Belgie a Anglie… a Skotsko - to máme osm zemí.
D: No, to není špatné. A byl to úspěch…
Bj: Ano, velký.
D: Když jedete na turné, jako bylo tohle, kolik lidí jede s vámi?
A: Myslím, že nás bylo padesát.
D: Padesát?! To včetně muzikantů, techniků a všech ostatních?
A a Bj: Ano.
Be: Ne, to jsme jen my čtyři…
(smích)
Be: Omlouvám se.
D: Ne, to je v pořádku, Benny…
Slyšel jsem, že máte dva kamióny Volvo speciálně upravené pro tyto účely. Je to pravda?
Be: Tři.
D: Tři?
Bj: Ne, vlastně čtyři.
A, F: Čtyři…
(smích)
D: Počkejte - kdo z vás se toho turné vlastně účastnil?
(smích)
Bj: No, každý z nás má jeden kamion pro sebe.
D: Uvidíme tu samou show, jako jste předvedli v Evropě, tady v Austrálii?
A: Ano. A možná s několika překvapeními. Ale to teď neprozradíme.
D: Aha. Dnes jsem vás viděl v novinách v těch krásných kostýmech. Myslím ty z Japonska, kde jste byli naposledy. Kdo rozhoduje, co si vezmete na sebe? Kdo má v tomhle poslední slovo?
F: Rozhodujeme se všichni čtyři společně a máme dva lidi, kteří pro nás navrhují a šijí kostýmy.
D: Aha… Když jste na turné, musíte vycházet se čtyřiceti nebo padesáti různými lidmi. Není to těžké?
Be: Je to bezva, opravdu. V tomhle ohledu to bylo skvělé turné. Všechny to bavilo a navíc jsme dobří přátelé s celou kapelou a to je fajn.
Bj: A navíc každý má svou práci - zvukaři, osvětlovači, muzikanti a my. Jsme rozdělení do skupin a tím je všechno o hodně snazší.
D: A váš manažer, Stig Anderson, nad vámi všemi stojí s bičem, že?
B a B: Ale to ne.
Be: Je teď s námi - někde doma před televizní obrazovkou.
F: Ahoj Stigu! ….Určitě se na nás dívá…
D: Myslím… jsem si jistý, že ano.
Rád bych připomněl, že se bude natáčet film z turné. Bude se točit tady v Austrálii. Bude dostupný celosvětově?
Bj: Ano!
(smích)
D: Dobře. Tak to bylo opravdu stručné a výstižné! (směje se)

Promiňte, zůstaňte, prosím, ve spojení. Mám tu několik informací pro ty, kteří se zajímají o termíny vašich vystoupení. Je ještě pár volných lístků na druhý koncert v Sydney 4. března a dalších několik vstupenek na koncerty v Melbourne na 5. a 6. března.. Pro zájemce ještě uveďme, že v Sydney budou koncerty 3. a 4. března na sportovním stadiónu, v Melbourne pak 5. a 6. března v Melbourne Arena, v Adeleide 8. března na Adeleide Westlife Stadion a konečně v Perthu 10., 11. a 12. března v Perth Entertainment Center.

Teď, jestli se nemýlím, budete mít chvíli volno. Pojedete na ten ostrov, o kterém jsme četli?
A: Doufáme, že budeme mít trochu času po australském turné, ale uvidíme.
D: Když tam jedete, bydlíte tam v domech nebo v hotelích?
ABBA: (všichni se smějí)
Bj: No, to je jen takový malý ostrůvek - nějakých čtyřicet domů daleko od sebe. Máme tam obyčejné letní domky… Myslím, že nic podobného v Austrálii nemáte.
D: Co? Domy?
(smích)
Bj: Žijete v jeskyních, ne?
D: Přesně tak…
Co tam děláte? Jen odpočíváte nebo taky pracujete?
Be: Hodně píšeme, Björn a já, během léta, protože tam vládne taková uvolněná atmosféra a my se můžeme věnovat skládání tak dlouho, jak nám to vyhovuje.
D: Někde jsem četl, že písnička Ring Ring vznikla tam. Je to pravda?
Be: Já myslím, že jsme tam složili většinu věcí za poslední tři, čtyři roky.
Bj: Pamatuju se, že Ring Ring byla jedna z těch prvních… a my jsme ji nahráli na našem starém magnetofonu. Tehdy jsme si nemysleli, že by to mohl být celosvětový hit, jenže…
A: Fakt ne?
(smích)
D: Ring Ring jste skládali pro Eurovizi, že ano?
B a B: Ano.
D: Tak teď mám pár otázek týkajících se téhle soutěže. Dělal jsem si takový průzkum a dočetl jsem se, že účast v Eurovizi je tradičně něco jako "polibek smrti" pro vítěze - že prostě vyhraje a upadne v zapomnění. Bojíte se toho?
Bj: Ne, od začátku jsme si věřili. Je pravda, že většina vítězů Eurovize je teď "mrtvá" nebo "skoro mrtvá", ale pro nás jako Švédy to byla obrovská šance, protože v té době Anglie a Státy kralovaly hudební scéně.
D: Hmmm, to mi připomíná, že jsem slyšel, že ačkoliv jste úspěšní v Evropě a Austrálii, ještě se vám nepodařilo prosadit se na lukrativním americkém a japonském trhu. Ale myslím, že to se teď radikálně změnilo. Nebo ne?
Be: Pokud jde o Japonsko, tak to vážně nevím, ale za poslední tři roky jsme měli šest nebo sedm singlů v americké hitparádě a právě teď je Dancing Queen na osmém místě a stoupá. A taky jsme před pár měsíci dostali zlatou desku za LP Greatest Hits. Takže to není tak zlé.
D: Vaše nové album Arrival také vyšlo v USA. Jak si vede?
Bj: Velmi dobře.
Be: Je na nějakém 38. místě po čtyřech týdnech. To je velmi dobré.
D: Když už máte takový úspěch v zemi, jako jsou USA, což je velmi důležitý hudební trh, přímo se nabízí myšlenka vystěhovat se ze Švédska někam jinam. Uvažujete o tom? Žili byste někde jinde?
F: Ne.
Be: Možná v Austrálii.
(smích)
F: Hrozně by se nám stýskalo po ostrůvcích. Víte, hodně to pro nás znamená.
D: Jaké tam máte momentálně počasí?
F: Je zima. Strašně mrzne.
Be: Metr sněhu v ulicích…
A: Měnil byste?
D: Ne, ani náhodou. Až mě mrazí. Ale vy možná máte rádi sníh, co já vím?
Bj: Já byl včera lyžovat - skvělé!
D: Vážně? Lyžujete všichni?
A: Ano… (B&B se smějí)
Bj a F: Někteří z nás.
D: Aha!
(smích)
Bj: Můžete hádat, kdo ne…
D: Nikdo na nikoho neukáže prstem… (směje se)
Ale teď tu mám něco, co asi hned tak někdo neví. A musím se vás na to zeptat. Když jsem o tom četl, musel jsem se smát. Vy jste si zvolili jméno ABBA jako kombinaci vašich iniciálů…
Be: To je pravda.
D: … a potom jeden z vás (nevím, kdo přesně) měl pochybnosti, jestli to je dobrý nápad, protože Abba je název známé továrny na rybí konzervy ve Švédsku. Co je na tom pravdy?
Bj a F: Ano, vážně to tak bylo.
(smích)
Bj: Museli jsme žádat o povolení a oni nám řekli: "Pokud nám nebudete dělat ostudu, budete nás dobře reprezentovat, tak O.K., nemám nic proti." A asi měli pocit, že jsme jejich podmínky splnili.
D: Říkali, že jste taky rybí konzerva, ne?
Bj: Tuňák!
(smích)
D: Což je trochu ironie, protože teď byste si mohli koupit celou tu továrnu.
Benny, ty jsi jednou řekl, že jsi nikdy nechodil do žádné hudební školy a dodal jsi, že hudba musí člověka bavit. Po tom, co všechno se v poslední době událo, je to stále zábava?
Be: Ano, samozřejmě. Myslím, že je to to nejlepší, co může člověka potkat - pracovat s tím, co ho nejvíc baví. A myslím, že když vás to přestane bavit, je čas skončit.
D: Hmmm… Tušili jste, že budete někdy tak nesmírně úspěšní?
B a B: Ne, vůbec ne.
Be: Skládáme a nahráváme už hezkou řádku let - všichni čtyři - a od začátku jsme to všechno dělali pro zábavu. Jen jsme chtěli vidět, co z toho vznikne. A tohle jsme nikdy nepředpokládali.
D: Je to neuvěřitelné. A máte tady spoustu příznivců, kteří vás tu rádi uvidí. Už jste se objevili v televizních pořadech v Holandsku, Norsku, Německu, Anglii, Finsku a v mnoha dalších zemích. Kolik jazyků vlastně ovládáte?
Be: Žádný.
F: Já umím trochu anglicky, něco německy a hodně švédsky.
D: Ano, to věřím.
Bj: Já trochu ovládám španělštinu, ale je to tak málo, že to ani nestojí za zmínku.
Be: To je fakt… (směje se)
D: (směje se) Á, možná se teď do sebe pustí. Počkejte minutku…
O.K. Jak často nahráváte a kdy dáte dohromady další album?
Bj: To ještě nevíme, je příliš brzy. Benny a já začneme psát po prázdninách, které budou po australském turné, a uvidíme, co z toho vzejde. Nelze určit přesné datum pro další album.
D: Hmmm. A jak často vám vyhovuje psát? Věnujete skládání přesně určenou dobu?
Be: Ano. Když se rozhodneme, že budeme psát pro nové album, sedneme k tomu a neskončíme, dokud nemáme hotovo.
D: A co tvoříte jako první? Hudbu nebo texty?
Be: Vždycky hudbu. Alespoň zatím to tak vždycky bylo.
D: A kdo píše většinu textů?
Bj: To není tak jednoduché. Nemáme to rozdělené, píšeme společně.
D: Dovolte jednu specifickou otázku - Ring Ring - čí to byl nápad a o čem to je?
Bj: Na to přišel Stig - na název i text. Potom jsme si usmysleli, že bychom to chtěli udělat v angličtině a že by bylo dobré požádat někoho slavného, jako je Neil Sedaka, aby to otextoval. Poslali jsme mu pásku. Jemu se písnička líbila a tak napsal slova.
D: Kdo to tam šeptá? Slyším vás mluvit, někdo tam šeptá…
F + ostatní mluví švédsky
Be: Vzpomínáte na "sedm tisíc"…?
D: Björne, uveď mě, prosím, do problému. S tou švédštinou jste mě dostali!
Bj: Jen jsme si vzpomněli na "Sedm tisíc šest set…"
A: (opravuje) "Sedm tisíc sedm set vidí šest skotských mužů."
D: Vzpomínám si, že jsi to říkal v jedné televizní show. Můžeš to zopakovat?
Björn říká úžasný a nenapodobitelný švédský jazykolam, který Agnetha předtím řekla anglicky (následuje všeobecný smích)
D: Asi vám pomůžu s texty! Ne, zapomeňte na to. Myslím, že bych si na to ani netroufnul.
No a teď ještě pár otázek, než se rozloučíme. Björne a Agnetho, máte dceru Lindu - kolik jí je?
A: Zítra jí budou čtyři.
D: A už si uvědomuje, kdo jste?
(bouřlivý smích)
Bj: (směje se) To je legrační otázka!
A: Doufám, že ano. (směje se) No…
Bj: …dnes ráno mi řekla "tati".
(bouřlivý smích a potlesk)
D: (směje se) Já jsem myslel, jestli ví, že jste umělci, objevujete se na scéně…
A: Ano, často se na nás dívá v televizi a ví, že jsme zpěváci, hrajeme ve skupině - určitě.
Bj: Hmmm, myslím, že když byla trochu menší, brala jako samozřejmost, že rodiče všech dětí se objevují v televizi.
D: Vážně?
(smích)
Bj: Takže je to normální. Ale teď si začíná uvědomovat, že všechno je trochu jinak.
D: Hmmm a teď ti druzí dva (obrátí se na Fridu a Bennyho). Chci se zeptat na něco osobního. Jste zasnoubeni sedm let…
Be: (váhavě) Ano…
F: Osm.
(smích)
D: Hodláte se někdy vzít?
F: To ne!
D: (směje se) Viděli jste, jak se na něj podívala? Jako by se ptala: "Jsi na to připravený?"
(smích)
F: Víte, nejsme si tím tak úplně jistí a ještě jsme ani neměli čas, takže…
D: Hmmm, chápu. Možná za dalších deset, dvanáct let…
F a Be: Ano.
D: O.K. Stig Anderson prohlásil, že švédská vláda si vás příliš necení a má k vám vlažný postoj. Proč to tak je?
Be: Ale takhle to přece vůbec není nebo ano? (obrátí se k ostatním)
Bj, A a F: Ne.
Be: Nečekáme od nikoho, že nám bude dávat zlaté medaile a podobně. To, co děláme, je naše práce a to je celé.
D: No, já doufám, že vás dokážou ocenit, protože tady je jen málo těch, kdo ne. Je rok skupiny ABBA a není den, abychom o vás nečetli v novinách, neslyšeli vaše nahrávky v rádiu a nemůžu ani vyjádřit, jak jsem vám vděčný za všechno, co děláte. Jste fajn a těším se, že se s vámi uvidím, až k nám přijedete.
ABBA: Díky. Díky moc.
D: Potěšení je na mé straně. Díky a nashle!

Část první:A část druhá:

A další LEHCE femslashová .. :D

27. září 2010 v 19:01 | AgnethaA |  Ostatní FanFiction
Ta už je z dílny slovenské kamarádky a mojí - řekla sem jí tajemství a ona mi na oplátku měla pomoct s FF If Everything Was Different,akorát se nám to trošku zvrtlo .. :D Repspektivě ona začla.Já jsem se snažila bejt hodná,což poznáte,ale pak jsme se obě vyřádily :D Tu peprnější část vynechám,nechci aby mi zrušili blog :DDD

/Ona píše slovensky a já česky,místy je to trochu nepřehledné,tak omluvte prosím.Je tam spousta překlepů,protože sme se u toho hrozně smály.Já mám modrý text a ona zelený/ :D Kdo má slabší srdce tak to prosímvás nečtěte :D
AG:Aha dobre,Frida pd prosím ťa so mnou vedla
Sofia:stalo sa niečo?
Ag:nie nič len sa s fridou o niečom potrebujem porosprávať
Sofie dobre ja tu počkám
AG: frida toto nie ja ju tu nechcem... nieze by som ju nemala rada ale.. proste k nám nepatrii....čosi o tom myslíš ty?
FR: Ag máš právdu nechápem ako jej to bjorn mohol navrhnuť musim sa s ním porosprávať.. sofie je dobre dievča ale k nám s anehodí
AG. Áno máš pravdu... a ako jej to povieme ?
FR. Este nevies podme sa bjornom

.....
FR. AKO SI MOHOL navrhnuť sofii miesto v skupine? Pýtal si sa nás?
BJorn. Mylsel som si ze budete radi ze ste kamarátky
AG áno ale nechceme ju v kapele.. videl siuz niekedy ako spieva ,tancuje, hrá na niekajý násroj?
Bjprn. Nie ....
FR tak ako si ju mohol prijat do skupiny
AG. Treas jej ty pekne povec ze tam nebude... ako sa bude tváriť.. ja to nemienim robiť
....sophie: stalo sa niečo?
FR. Nič ..prosím ťa nehaj nás osamote dobre?
Sophie. Dobre ...
FR. Dakujeme...
Bjorn. Ja jej to hovoriť nebudem
AG. Bjorn al e to su tvoje sračky... my jej to hovoriť nebudeme!
Bjorn: ( dopíš ty) :D xP


Björn:No myslel jsem že ... je to vaše nejlepší kamarádka?
Ag:/potichu/Právě že ano.Krásně zpívá,tancuje ... tohle všechno umí líp než my.Ví moc dobře jaký svět je,ale stejně je nazkažená.Jako bílá kytka.Tohle by jí jenom ublížilo.
Benny:Hej Ag ... Jak to můžeš vědět?Slyšel jsem ji nedávno,jak povédala Mikaele že by to chtěla zkusit ...
Ag:Kdyby to zkusila zbláznila by se!!Víš moc dobře,že když jsi byl v Hep Stars měl jsi nervy v hajzlu.
Mikaela:/Vběhla dovnitř/A nejste vy blbí,všichni jak tu stojíte??Řvete na celé kolo.Jde to slyšet až ven.
Ag:/Vyběhne vedle/Sof!!Já ...
Sophia:Dej mi pokoj,ano??Slyšela jsem dost
Fr:Ale ty to nechápeš.My jenom nechceme ...
Sophia:Nechcete mě v kapele,jo,já vím.Váš řev by slyšel i hluchý.Mohly jste mi to říct do očí!/Práskne za sebou dveřma!
Benny:Máte co jste chtěly??Přesně tohle jsem očekával!


Ag: boze ved nám o nič zlé nešlo my sme jej chcele pomoct neviem čo robí ... omg... ja sa jej ospravedlnovať nebudem...
Fr: ani ja nech dojde sama na to o čo nám šlo....
benny: viete čo? .. hnusné ste... /zabuchol dvere a išiel za sophie/
Bjorn: presne / išiel za nimi tiez/
Ag: trápny su šeci... zostali sme len my dve normálne.. ale chápeš to? ja jej chcem pomocť aby nemusela s nami trpeť a ona toto akoze? áááách jáj.. kašlem ja na nu.. ako ked to sama pochopí o čo mi šlo nech príde ja som neni urazená ale...
Fr: chápem ťa ale koli našej hádne by sme sa nemali hádať s bennym a bjornom....
Ag: máš pravdu.... ale neviem prečo sa zatsavaju sophie.. a podla mna by sa do kapely uz nemal nikto prdávať je nás tu dost a ludia nás uz takto poznaju.. nechem to meniť
....benny: sophie neplač prosím ťa ved ich to prejde
sophie: neprejde.... ja to viem nemaju ma radi
bjorn: ja ich poznám lepšie nez ty prejde ich to...
Sophie: /plače dalej/


Mikaela/zkratka Mik/:Hm ... Možná máte pravdu s tím,že jste známí už tak,ale mohly jste to říct normálně .... Sama si říká že je citlivá ne?
Fr:Ale .... Víš co neřeš to.


3 week later
Ag:/myslí si/Stejně si za to může sama.Neměla říkat že tam chce.Ale stejně mi chybí ...
Fr:Nemáš pocit že je tu strašné ticho??Myslím bez Sophie a tak ... Schází tu ten smích ...
Ag:Jo ... zovna jsem na to myslela ...
Mik:/Přijde a znechuceně říká/Gratuluju ...
Ag+Fr:K čemu?
Mik:Volali z nemocnice.Sophia si podřezala žíly.Benny přišel za setinu dvanáct,jinak by umřela?Fakt vám blbej post v kapele stojí za lidský život??
Ag+Fr:/sedí a zírají ... /
Ag:Dělej musíme do nemocnice!!

--hospital--

Fr:Sof ... ?
Sof:Běžte pryč.
Ag:Ale my ... '
Sof:Co??Co ještě chcete??
Fr:/jde na chodbu kde je Benny/Asi jsme to posraly,žejo?
Benny:Jo,totálně.Co dělá Agnetha?
Fr:Furt je vevnitř.Já ... se jí potom půjdu omluvit.Nechápu proč jsem se se Sofiou hádala ... Však ona za to nemohla.Ale jestli Agnetha bude dlouho mluvit,myslím,že se Sophia zblázní.


Ag:je mi luto ze si podrezala zili.. chuda.. asi na psychycké problemy nechápem ju frida prosím ťa pome domov... ona sa chcel robiť lne zaujímavá pri tom jej nič neni trpaka!!!
FR: no chuda ....ale inak máš pravda podme
Bjorn:prestante!!!
benny: presne!
Ag. viete čo ked máte račej ju tak čaute.. končíme s vami.. nás s fr ziadna sprstá sophie nerozhádze a ak vám je lepšie nez my tak si icte za nu!
Benyy ag ale ja ta milujem a začal ju bozkávať ...ale ag sa nedala
Ag: ale ked chces byť s touto tu tak asi nie dostatočne je mi luto ze to takto dopadlo pre sprostu sophie.... chcela som ejj odpustiť ale je neskro
Fr: blondie.. ideme!
Ag. podme.... na nikoho sa nedá spolahnuť mozes sa spolanuť len sama na seba a na svoju BFF
obe sa zasmiali a išly preč


Příští den ráno ...

Björn:/něco holkám podává .../
Ag:Co to je?
Björn:Parte.
Fr:Cože??Kdo umřel??/Bafne obálku a vyndá z ní list ... /
Fr:Sophia ...
Ag:To nemyslíš vážně!!
Fr:/Bezeslova jí podá parte .. /

--Po pohřbu--

Fr:/rve si vlasy/Tobě to ještě nedochází?! To my ji dohnaly k sebevraždě ...
Ag:Božeeeee Frido já to přece vím ... A myslíš že z toho mám radost??Byla to moje nejlepší kamarádka ...

Ag: je mi luto čo sa jej stalo fakt ale podla mna my za to az tak nemozeme .. podla mna si za to moze sama lebo chcela aby nám to bolo luto ked sa trošku podreze ....ale jej to nevydalo a zdechal krava! nech odpočíva v pokoji :D
Benny:Agnetho ... NIKDY sem si nemyslel že můžeš být taková bezcitná ... Máš místo srdce kus ledu!!Bože ... necpochopím jak jsem tě kdysi mohl milovat ...
Björn:Přesnš tohle si myslím o tobě,Frido.Jste jak hnusní supi ...
Ag. ááách jak fájn aj ja som uz toho starého uchyla neznášala jak mi je dobre frida ty si moja jediná verná kamarátka
FR. aj ty moja láska... lahla si na nu (ag lezalana na gauči)
Ag.. az teras som si uvedomila jak ta mám ja hrozne rad anie rada ja ta milujem frida tie tvoje valsy oči pery ktoré som CZDY tuziala pobozkať
dala jej slabu puse na usta ale frida ju zadrzala a začali sa vášnivo bozkávať..
uetzui

VE SPOLUPRÁCI S VANESSOU(jméno bylo pozměněno,páč ta dotyčná ho tu nechce) :D


3 povídky,které jsem našla na anglickém webu .. (autor je lehce femslashový) :D

27. září 2010 v 18:44 | AgnethaA |  Ostatní FanFiction
1.
Sníh tvrdě odrážel odlesk slunce.Agnetha se do něj s přimhouřenýma očima dívala a v duchu proklínala Lasseho výběr přírodního scénáře.Co byl tak jiného na městě?Mohli mít umělý sníh ve studiu.
Hmm .. improvizace,že.To by se Stigovi nelíbilo.Agnetha vzdychla.
Bylo opravdu chladno.Slunce vůbec nehřálo a studený vzduch si nějak našel cestu.Proniknul přes její dvě vrstvy oblečení až do morku kostí.Agnetha se zachvěla a znovu Lasseho proklela.
Řetězec sprostých slov které říkala v duchu byl zaražen,když uslyšela známý zvuk.Něčí kroky drtily sníh.Otočila hlavu ke své kudrnaté kamarádce.Měla na sobě měkký kožich.
,,Hej,Frido.Přestávka skončila?"
,,Ne,jen jsem ti přišla dělat společnost,"řekla a usmála se.
,,Aha."Agnetha se znovu začala třást.Říkalo se,že když přemýšlíte o teplu,je vám ještě větší zima.Blondýna uznala,že je to pravda.
Ucítila teplo kolem ramen.Zvedla oči.Frida vypadala spokojená sama se sebou.Drzý výraz v jejích očích napovídal,že je to stále ona.,,Máme se celkem dobře,ne?"
,,Jo,je mi opravdu teplo,"odpověděla Agnetha podmračeně a položila si hlavu na její rameno.Jen se modlila,aby je neviděli Björn nebo Benny.
2.
Žádný z členů ABBA neví,jak se opravdu vaří.Prostě na to nemají čas.Agnethina matka se ji v jejích teenagerských letech snažila něco naučit a Agnethě v hlavě opravdu něco uvízlo,což ji úspěšně dělalo nejlepším kuchařem kvarteta.Ale jak se ukázalo,prostě měla talent na jiné věci než na vaření.Smysl pro načasování byl daleko.
Přesto jí to nezabránilo v experimentování.A její nejčastější pokusné morče byla Frida.A tak se ocitla před talířem pittypanny a lahví hořčice,kterou naprosto nenáviděla.Musela to říct,ale zároveň jí nechtěla ublížit.
,,Agnetho,kuchařské dovednosti stranou … vypadá to jako zbytky.Nemyslím že se to dá kvalifikovat jako jídlo."Blondýna se posunula na židli.
,,To je podstata pittypanny."
,,No dobře,budu jíst,ale …"Ukázala na hořčici, ,,víš že ji nesnáším."
,,Jo,ale říkají,že je s tím dobrá,"namítla Agnetha.,,Hořčice chutná vždy stejně,"konstatovala Frida lhostejně.
,,Nemůžeš to prostě zkusit,F?Pro mě?"
Něco v jejím hlase donutilo Fridu pozastavit se.Natáhl se přes stůl a hravě strčila do Agnethina čela,což způsobilo že se zachichotala.,,Tak jo Blondie.Pro Tebe."Stiskla láhev aby z ní vyteklo minimální množství žluté látky a vzala vidličku.Nadešel okamžik pravdy.
Chtěla-li být upřímná,chtěla utéct,nechat tam hořčici a užívat si klidu.Ale nemohla,ne před Agnethou.ni tu myšlenku nedokončila a už měla směs v ústech.Asi dvě vteřiny trvalo,než chuť zaregistrovala.Co-to-bylo-to byl hrozný pocit.Jako by ji nějaká nemoc napadla ústa.Měla pravdu,hořčice chutná vždy stejně.Přesto se donutila jídlo polykat,i když se viditelně otřásala.
,,Aargh …" Odstrčila talíř.,,Promiň,ale tohle je opravdu hrozné."
Téměř okamžitě do sebe chtěla kopnout.Věděla,co taková slova umí s kamarádkou udělat.Pohlédla na ni.Ve skutečnosti vypadala pěkně sklesle a hleděla dolů na své ruce.
,,Ach … Ag,Agnie,já … Omlouvám se,nechtěla jsem ti ublížit …"
,,To je v pořádku!"Přerušila ji rychle Agnetha.S nuceným úsměvem vzala talíř a šla ke dřezu.Teď chtěla Frida bouchnout hlavou do zdi.Že radši někdy nedržíš zobák,pomyslela si.Pak si všimla,že láhev hořčice je ještě na stole.Po pár vteřinách zírání se na ni šibalsky usmála,jak ji něco napadlo.
Mezitím šla Agnetha do apatického režimu,což dělala vždycky,když byla rozrušená.Nádobí myla téměř mechanicky a stěží si všímala,jestli už je čisté nebo ne.Její strnulost ovšem rychle přešla,když ucítila že ji zezadu obklopila Fridina náruč.Dotkla se rty jejího ucha a zašeptala:,,Myslím, že vím,kde by hořčice mohla chutnat báječně …"Přejela prsty po její tváři a zanechala na ní lepkavou substanci.Agnetha polekaně nadskočila a zčervenala.Stále ještě v objetí e obrátila a …
Samozřejmě,Byla tam.Fridin drzý úsměv,její ochranná známka.Podobný tomu dětskému,jakoby se právě elegantně dostala pryč z neplechy.Frida zvedla Agnethinu bradu kloubem prstu a vtiskla jí polibek na tvář,který byl udušený nenáviděnou látkou.Důkladně olizovala hořčici pryč,s chutí teplé a měkké kůže,lehce a jemně,až nakonec pomalu sklouzla na krk,za doprovodu Agnethina sténání.Byla téměř v deliriu.Nechala Fridu ať si dělá co chce.Nechtěla vědět co s ní bude.Jen zavřela oči blažeností a v ruce sevřela divoké hnědé vlasy,jak by ji mohla dostat blíže,než to bylo možné.
Agnetha zasténala,když ucítila že Fridiny rty opouští její kůži.Bylo to příliš brzy.Lehce zatahala za její kudrnaté vlasy,druhou ruku přehozenou přes záda spoluhráčky.Frida na druhé straně těžce oddechovala a chytila mladší dívku kolem ramen.
,,Heh … heh … říkala jsem ti,že na tobě hořčice chutná skvěle."
,,Takže já jsem náhražka pyttipanny?"Zeptala se Agnetha,trochu podrážděně.
,,Zapomeň na pyttipannu,Blondie,"řekla Frida a políbila ji na čelo.
3.
Dnešek není dobrý,pomyslela si Agnetha.Tohoto dne se děsila už od té doby,co začal rok 201.Její 60.narozeniny.Bože,cítím se tak stará.
A tak … osamělá.Víc než když se rozvedla s Björnem anebo když jí umřeli rodiče,téměř ve stejnou dobu.
Počasí se nesnažilo,aby měla dobrou náladu.Jistě,zasněžená sezóna byla pryč,ale vystřídaly ji prudké deště,které přispívaly akorát na to,aby byla každá duše nešťastná.Agnetha pozorovala ze svého okna zbytky rozpouštějícího se sněhu a růže,do kterých bušil déšť.
Červená.
Její myšlenky se točily okolo volně žijící brunety,která,jak se zdálo,zastupovala všechny možné významy této barvy.Byla vášnivá,hlasitá a horkokrevná.Ona byla tichá,klidná a jemná.Byla modrá.
Agnetha byla náhle prudce vytržena z jejích myšlenkových pochodů,jak ucítila další ženu,která na ni skočila a pevně ji objala.Málem spadla na podlahu.Frida,samozřejmě.Kdyby přišla normálně,nebyla by to ona.
,,Všechno nejlepší k narozeninám,blondýnko,"zapředl jí do vlasů smyslný hlas.Agnetha se obrátila a sevřela bývalou spoluhráčku pořádně.Její nálada se výrazně zlepšila.
,,Jednou mě ty tvoje kanadské žertíky zabijou."
,,Objetí není žert.A můžeš si za to sama,nemáš nechávat nezamčené dveře,"odsekla Frida.Vlasy neměla tak divoké a hlavně blonďaté.Tuto změnu Agnetha nikdy nepochopila.Sama žila s barvou svých vlasů celý život a nenáviděla ji.Frida od ní ustoupila a podala jí dárek - jednoduchý modrý šátek
Cítila se provinile,že je to až příliš jednoduché.
,,Promiň,já vím že nemáš ráda tvrdé věci … no,jsem tak trochu jiná."
Agnetha se rozesmála:,,Všechny dárky od tebe jsou krásné."Cítila,jak se jí po těch slovech rozlévá červeň na tváře.Frida na tom byla podobně.
Agnetha vzala šátek a několika elegantními pohyby si ho omotala kolem krku.Všechny byly stejné,jak když ve dvaceti letech skákala po pódiu.Tato vzpomínka na ty časy její náladu opět poslala k horší straně,až si musela sednout na blízký gauč.
Frida to vzala jako znamení,že Agnetha bude plakat.Znala ji příliš dobře na to,aby si nevšimla smutku v jejích očích.Přešla k ní a položila ruku na její záda:,,Co se děje?"
,,Hmm … S přibývajícím věkem … jsem víc osamělá.Až … až umřu,bude si někdo pamatovat MĚ?Bude někdo vzpomínat na to co … co jsem byla než se ze mě stala členka ABBY?"Hlas se jí zlomil v slzách a ona zvedla ruku,aby je utřela.,,Promiň.Nemá to žádný význam.Nevím,proč tě s tím zatěžuju …"
Byla přerušena objetím Fridy.,,Pššš … Agnetho,jsem tady.A jsem osaměla.Příliš mnoho lidí okolo mě zemřelo,abych se tak necítila …"
Agnetha se podívala na svou kamarádku,červenýma a oteklýma očima.Byly plné pochopení,protože moc dobře věděla,o čem mluví.
,,To je to co na tobě obdiuju nejvíc.Jsi silná.Chci říct … Miluju Tě,Anni-frid Lyngstad.
Frida zalapala po dechu a vesele se začervenala.,,Já tebe taky,Agnetho,ode dne,kdy jsme se poprvé setkaly.Pamatuješ,odmítla jsem si s tebou podat ruku a schovávala jsem se za Bennym.Cítím se tak hloupá,"položila si ruku přes oči.Pak ucítila pár rtů na jejích vlastních.Vnímala sladký pocit a třesavku okolo její páteře.

Sděly na pohovce,se slibem nikdy od sebe neodejít.
,,Co říkáš,Agnetho,budeme spolu osamělé?"
,,Ano,když to bude s tebou."

Cassandra

27. září 2010 v 18:35 | AgnethaA |  Songy


Down in the street
They're all singing and shouting
Staying alive
Though the city is dead
Hiding their shame
Behind hollow laughter
While you are crying
Alone on your bed
Pity Cassandra
That no-one
Believed you
But then again you
Were lost from the start
Now we must suffer
And sell our secrets
Bargain, playing smart
Aching in our hearts

Sorry Cassandra
I misunderstood
Now the last day
Is dawning
Some of us wanted
But none of us would
Listen to words
Of warning
But on the darkest of nights
Nobody knew how to fight
And we were caught
In our sleep
Sorry Cassandra
I didn't believe
You really had
The power
I only saw it as
Dreams you would weave
Until the final hour

So in the morning
Your ship will
Be sailing
Now that your
Father and sister
Are gone
There is no reason
For you to linger
You're grieving deeply
But still moving on
You know the future
Is casting a shadow
No-one else sees it
But you know your fate
Packing your bags
Being slow and thorough
Knowing, though you're late
That ship is sure to wait

Sorry Cassandra
I misunderstood
Now the last day
Is dawning
Some of us wanted
But none of us would
Listen to words
Of warning
But on the darkest of nights
Nobody knew how to fight
And we were caught
In our sleep
Sorry Cassandra
I didn't believe
You really had
The power
I only saw it as
Dreams you would weave
Until the final hour

I watched her ship
Leaving harbour
At sunrise
Sails almost slack
In the cool
Morning rain
She stood on deck
Just a tiny figure
Rigid
And restrained
Blue eyes filled
With pain

Sorry Cassandra
I misunderstood
Now the last day
Is dawning
Some of us wanted
But none of us would
Listen to words
Of warning
But on the darkest of nights
Nobody knew how to fight
And we were caught
In our sleep
Sorry Cassandra
I didn't believe
You really had
The power
I only saw it as
Dreams you would weave
Until the final hour


I'm a Marionette

27. září 2010 v 18:31 | AgnethaA |  Songy


"You're so free", that's what everybody's telling me
Yet I feel I'm like an outward-bound, pushed around, refugee
Something's wrong, got a feeling that I don't belong
As if I had come from outer space, out of place, like King Kong

I'm a marionette, just a marionette, pull the string
I'm a marionette, everybody's pet, just as long as I sing
I'm a marionette, see my pirouette, round and round
I'm a marionette, I'm a marionette, just a silly old clown

Like a doll, like a puppet with no will at all
And somebody told me how to talk, how to walk, how to fall

Can't complain, I've got no-one but myself to blame
Something's happening I can't control, lost my hold, is it safe?

I'm a marionette, just a marionette, pull the string
I'm a marionette, everybody's pet, just as long as I sing
I'm a marionette, see my pirouette, round and round
I'm a marionette, I'm a marionette, just a silly old clown

"Look this way, just a little smile", is what they say
"You look better on the photograph if you laugh, that's okay"

I'm a marionette, just a marionette, pull the string
I'm a marionette, everybody's pet, just as long as I sing
I'm a marionette, see my pirouette, round and round
I'm a marionette, I'm a marionette, just a silly old clown

"You're so free", that's what everybody's telling me
Yet I feel I'm like an outward-bound, pushed around, refugee


ABBA:The Movie

26. září 2010 v 12:50 | AgnethaA |  ABBA-videosRádoby vtipy o ABBě

26. září 2010 v 12:43 | AgnethaA |  ABBA
Korespondent zpovida Bennyho:
- Mohl byste nasim ctenarum rici neco o vasem soukromem zivote, prosim ?
- Co by vas konkterne zajimalo ?
- No kdo s kym spi, kdo u vas vynasi odpadky...
- Vite, jsme pomerne zamozni, takze si muzeme dovolit vydrzovat si sluzky. Odpadky vynaseji Agnetha s Fridou!

Po ulici jde Agnetha a na ruce drží svoji dceru Lindu.
Opilý Björn k ní přijde a začne jí osahávat a nakonec řekne:,,Ty máš s Bennym dítě?''

Dva narkomani pokuřujou trávu a už jsou v rauši, a vtom zvoní zvonek. Jeden se jde ke dveřím podívat do kukátka, dlouze se dívá a ten druhý se ptá, tak co kdo je tam? Druhý odpovídá, nevím, nějací neznámí lidé dva muži a dvě ženy. A ten druhý na to, tak rychle otvírej to je ABBA!

ABBA se prochází podvečerním Stockholmem, a Björn s Bennym hladovýma očima sjíždějí kolemjdoucí neznáme dívky od hlavy k patě. Frida tiše říká Agnethě : Jen ať koukaj, dostanou chuť, ale večeřet stejně budou doma!

První a poslední jsou celkem fajn,ale zbytek?Ehm ehm .. /Jinak kdo by nechápal ten poslední - myšleno tak že dostanou chuť na sex,ale 'večeřet'budou doma s manželkama (:/

+Na jednou takovém vystoupení v roce 1956 měla největší úspěch Agnetha, které během recitace spadly kalhoty.

Agnethino vyjádření:/směje se/To byl strašný trapas.Zrudla jsem,natáhla si je zpátky a doříkala tu básničku.Pak jsem rychlostí blesku zmizela za oponu a nevěděla,jestli se mám smát nbo plakat.

uetzui

Komentářové fotky o.1

26. září 2010 v 12:30 | AgnethaA |  ABBA

Komentářové fotky jsou fotky,ke kterým se na píše vtipný komentář(většinou protože osoby na ní mají vtipné výrazy)

hfg
Frida:To co řekla není až zas tak vtipné,ale jejímu výrazu se nedá nesmát...
yfbgh
Frida:Že bych se taky dala na blond?/myslí si/
Agnetha:Nevím co chce,ale z toho pohledu mě mrazí ...
nvbn
Agnetha:Ale já tam to kafe nevylila!!
Frida:Nelži ...
jghj
Agnetha:Netvař se tak ...
Frida:Ale já musím to je strašná nuda ...
nvnvn
Agnetha:Pusinku ...
Frida:Proč kruci zase stojí předemnou?!
bnvcb
Agnetha:Ten má ale krásnou srst ..
Frida:Můj méďa neber mi ho laskavě ..
uetzui

If everything was different - part 5

19. září 2010 v 21:07 | AgnethaA |  FanFiction - If everything was different
,,Tak cos potřeboval?"Nakráčela Sofia vedle do místnosti,kde se skladovaly šňůry od kytar,kláves,sluchátka a podobně.,,Hmm … Co bys řekla tomu být členkou ABBY?"Vybalil to na ni Björn bez obalu.Sofia se musela chytit trubky od topení,ale ta byla horká,takže ji zase pustila a opřela se o stěnu.,,Myslíš vážně?"
,,Jo,myslí.Po mě to chtěl taky,ale já bych radši dělala … něco jako stylistku,takže jsme hlasovali pro Tebe.Nemůžeš se z toho vykroutit,"šklebila se Mikaela.,,Hmm … tak fajn no."Pak to Sofii teprve došlo.,,DÍK!"Zaječela a odešla vedle.Agnetha už nebrečela.,,Hmm,tak co ses dozvěděla?"
,,Že jsem členka ABBY."Odpověděla Sofia.,,To je jasný.Píšeš nám texty,"namítla Frida,které to patrně nedocházelo.,,Ale ne.Já jsem od teď členka ABBY jako vy dvě."
Obě na ni hleděly s nevěřícnými výrazy ve tvářích.První se vzpamatovala Frida:,,To je úžasný!"A objala ji.Agnetha však stále seděla a zírala do země.,,Hmm … Frido,můžu si s tebou promluvit?"Ozvala se pak.,,Stalo se něco?"Zeptala se Sofia.,,Ne,jenom si chci s Fridou promluvit,"řekla Agnetha plaše a odvedla kamarádku ven.
,,Co se děje?Proč jsi nic neřekla?"Naléhala Frida.,,Protože já … já,já nevím jestli je to dobře.Víš,ona je z nás šesti nejmladší a ještě taková nezkažená a … je skoro jako moje dítě i když je mladší jen o dva roky .. Bojím se,"zakončila.,,Hej … Ona se o sebe umí postarat,a moc dobře.Minulý týden jsme spolu byly nakupovat a jeden kluk ji obtěžoval .. Měla jsi vidět,jak mu dala co proto,"uchechtla se Frida a pak zvážněla:,,Zvládne to.Netrap se tím,Blondie."
--
,,Kenetteeeee!!Jsi dobrý kamarád ale nic víc,nech mě,"bafla Mikaela.,,Co je?"Zeptala se zvědavě Sofia,sotva starší dívka zabouchla dveře.,,Jeden kluk mě furt otravuje,že mě miluje,odsekla Mikaela a zas vyšla ven.Asi se znovu hádat s Kenettem.,,Ájé,chudák kluk,"okomentoval to Björn,který se opíral o futra a pozoroval scenérii před sebou.
Znovu se otevřely dveře.To vcházela rozzářená Agnetha a za ní Benny,který za ruku táhl Fridu.,,Mohl bys mě laskavě pustit?Nejsem tvůj pejsek,"houkla Frida,posadila se vedle Sofie a masírovala si zápěstí.,,Blázen,blbej,pitomej,"mumlala si pro sebe,ovšem s úsměvem.
,,No tak co se děje?Vybal to ne?"Björn přešlapoval z jedné nohy na druhou,protože se nudil.,,Budeme mít koncert v Austrálii,"oznámila Agnetha.,,Hezky,"řekla Frida, ,,ale kvůli tomu si mi nemusel urvat ruku."
,,Víš co neštvi mě,"rozesmál se Benny,objal Agnethu okolo pasu a políbil ji na spánek.
--
,,Ahoj Agnethko,"začal úlisně Stig sotva byli ve studiu sami.,,Ahoj,"odpověděla a polekaně nadskočila,když ji zezadu objal.,,Co … to děláš?"
,,Neboj,bude se ti to líbit,"zašeptal,přitlačil ji na zeď a vklouznul rukou pod její sukni.Agnetha se ho snažila odstrčit,byl však moc silný.Právě si rozepínal poklopec,když se blondýnka rozplakala strachem.,,Neřvi,"zasyčel Stig.
Rameno jí natlačil na stěnu,když v tom dovnitř vešli Benny a Frida.Rozhlédli se okolo.Stig se snažil dělat,jako by se nic nedělo,ale rozepnuté kalhoty prozradily že to tak rozhodně není.,,Ty hajzle,"zavrčel Benny a vrazil Stigovi pěstí.Ten si to nenechal líbit a začali se prát.
Frida si přisedla k vyděšené Agnethě a přitiskla ji k sobě.,,On … mě chtěl zná…zná …"
,,Já vím.Vyplač se,uleví se ti…"
--
,,Prodávám svůj podíl.Jedu do Nizozemska.Čau,"řekl druhý den Stig a odešel.Agnetha úlevně vydechla.Už se jakžtakž vzpamatovala.Musela,protože začaly přípravy na turné v Austrálii.

Abecední seznam písniček M-Z

19. září 2010 v 11:17 | AgnethaA |  Songy

M

Mamma Mia
Mamma Mia(španělská verze)
Man In The Middle
Man vill ju leva lite dessemellan
Me And Bobby And Bobby's Brother
Me And I
Medley
Merry-Go-Round
Money,Money,Money
Move On
My Love,My Life
My Mamma Said

N


Nina,Pretty Ballerina
No Hay A Quien Culpar

O


On And On And On
One Man,One Woman
One Of Us
Our Last Summer

P


People Need Love
Put On Your White Sombrero

R


Reina Danzante
Rikky Rock'N'Roller
Ring Ring
Ring Ring(německá verze)
Ring Ring(španělská verze)
Ring Ring(švédská verze)
Rock'N'Roll Band
Rock Me
Rubber Ball Man

S


S.O.S
S.O.S(švédská verze)
Sa Glad Son Dina Örgon
Santa Rosa
Se Me Esta Escapando(Slipping Through My Fingers,španělská verze)
She's My Kind Of Girl
Shine
Sould I Laugh Or Cry?
Sitting In The Palmtree
Ska Man Skata Eller Grata
Slipping Through My Fingers
So Long
Soldiers
Som En Spary
Summer Night City
Super Trouper
Suzy-Hang-Around

T


Take A Chance On Me
Tänk om Jorden vore ung
Thank You For The Music
That's me
The Day Before You Came
The Heat Is On
The King Has Lost His Crown
The Name Of The Game
The Piper
The Visitors
The Way Old Friends Do
The Winner Takes It All
Tiger
To Turn The Stone
Tropical Loveland
Twist In The Dark
Two For Price The One

U


Undeleted
Under Attack

V


Vill Du Lana En Man
Voulez-Vous

W


Watch Out
Waterloo
Waterloo(francouzská verze)
Waterloo(španělská verze)
Waterloo(německá verze)
Waterloo(švédská verze)
We Should Be Together
Wer im Wartesaal der Liebe steht
What About Livingstone
When All Is Said And Done
When I Kissed The Teacher
Why Did Have To Be Me
Wrap Your Arms On me

Y


You Owe Me One
You're There

uetzui

Abecední seznam písniček A-L

18. září 2010 v 15:45 | AgnethaA |  Songy

A


Ah,valka tider
Al Andar(Move On,španělská verze)
Andante,Andante
Andante,Andante(španělská verze)
Angel eyes
Another Town,Another Train
Arrival
As Good As New
Att Älska I Varens Tid
Att finnas till

B


Baby
Bang-A-Boomerang
Burning My Bridges

C


Can't Shake Lose
Cassandra
Chiquitita
Chiquitita(Španělská verze)
Conociéndome A Mi,Conociéndote A Ti (Knowing Me,Knowing You,španělská verze)
Crazy World
Crying Over You

D


Dame!Dame!Dame!(Amor Esta Noche) /Gimme!Gimme!Gimme!(A Man After Midnight),španělská verze)
Dance (While The Music Still Goes On)
Dancing Queen
Disillusion
Does Your Mother Know?
Dream World
Dröm är dröm, och saga saga
Dum Dum Diddle

E


Eagle
Elaine
En Karusell
En Sang Och En Saga
En Sang Om Sorg Och Or Glädje
Estoy Sonado(I Have A Dream,španělská verze)

F


Felicidad
Fernando
Fernando(španělská verze)
Fernando(švédská verze)
Free As A Bumble Bee

G


Get On The Carousel
Gimme!Gimme!Gimme!(A Man After Midnight)
Givin' A Little Bit More
Gonna Sing You My Lovesong
Gracias Por La Musica(Thank You For The Music,španělská verze)

H


Hamlet 111 Part 1&2
Happy Hawaii
Happy New Year
Hasta Mañana
He Is Your Brother
Head Over Heels
Heart Of The Country
Hej Gamle Man
Here Comes Rubie Jamie
Here We'll Stay
Hey,Hey,Helen
Hole In Your Soul
Honey,Honey
Honey,Honey(švédská verze)

I


I Am Just A Girl
I Am The City
I Do,I Do,I Do,I Do,I Do
I Got Something
I Have A Dream
I Know There's Something Going On
I Let The Music Speak
I Saw It In The Mirror
I Won't Let You Go
I Wonder(Departure)
I'm A Marionette
I've Been Waiting For You
If It Wasn't For The Nights
Intermezzo No.1

J


Just A Notion
Just Like That
Just One Heart

K


King Kong Song
Kisses Of Fire
Knowing Me,Knowing You

L


Lay All Your Love On Me
Like AN Angel Passing Through My Room
Love Isn't Easy
Lovelight
Lovers
uetzui

Přešlapy Agnethy a Fridy ..

17. září 2010 v 15:31 | AgnethaA |  ABBA-videos
2:12 - Frida zakopne o Agnethu a k Björnovi trochu 'přiskotačí' xD
1:56 - Agnetha se otočí když nemá .. xD Kamrádka mi řekla:Ta Frida výraz jako - Co děláš vole? xD
2:45 - Frida žárlí .. xD
uetzui

Á sakra

16. září 2010 v 12:52 | AgnethaA |  Já sama ...
Od pondělí nastupuju do nemocnice,takže o víkendu se budu snažit přidat články ... (:

Nesnáším když nechám pouzdro ve škole.

12. září 2010 v 18:08 | AgnethaA
Včera jsem dělala obal na žákovskou,ale dneska sem dospěla v závěru,že zelený rámeček a Švédská vlajka se tam nehodí.No,takže jsem vytiskla obrázek ABBY,nadělala na čerstvě uklizenémstole bordel alá fixy a papíry,zasedla ke stolu,namalovala obrys nápisu ABBA a - zjistila že nemám pastelky.Prostě jsem to puzdro jednoduše nechala ve škole,v lavici.Takže mi nezbylo nic jiného než to vzít hnusnejma,starejma,domácíma pastelkama který se věčně lámou a sou na ho*no.

Zejtra je škola.Brrrrr!! xD No,máme sice jenom pět hodin,ale stejně ... kdo by ji měl rád? xDNavíc,zejtra je chémia ... NUDA!!

Končím. xDD Bye :P

uetzui