3 povídky,které jsem našla na anglickém webu .. (autor je lehce femslashový) :D

27. září 2010 v 18:44 | AgnethaA |  Ostatní FanFiction
1.
Sníh tvrdě odrážel odlesk slunce.Agnetha se do něj s přimhouřenýma očima dívala a v duchu proklínala Lasseho výběr přírodního scénáře.Co byl tak jiného na městě?Mohli mít umělý sníh ve studiu.
Hmm .. improvizace,že.To by se Stigovi nelíbilo.Agnetha vzdychla.
Bylo opravdu chladno.Slunce vůbec nehřálo a studený vzduch si nějak našel cestu.Proniknul přes její dvě vrstvy oblečení až do morku kostí.Agnetha se zachvěla a znovu Lasseho proklela.
Řetězec sprostých slov které říkala v duchu byl zaražen,když uslyšela známý zvuk.Něčí kroky drtily sníh.Otočila hlavu ke své kudrnaté kamarádce.Měla na sobě měkký kožich.
,,Hej,Frido.Přestávka skončila?"
,,Ne,jen jsem ti přišla dělat společnost,"řekla a usmála se.
,,Aha."Agnetha se znovu začala třást.Říkalo se,že když přemýšlíte o teplu,je vám ještě větší zima.Blondýna uznala,že je to pravda.
Ucítila teplo kolem ramen.Zvedla oči.Frida vypadala spokojená sama se sebou.Drzý výraz v jejích očích napovídal,že je to stále ona.,,Máme se celkem dobře,ne?"
,,Jo,je mi opravdu teplo,"odpověděla Agnetha podmračeně a položila si hlavu na její rameno.Jen se modlila,aby je neviděli Björn nebo Benny.
2.
Žádný z členů ABBA neví,jak se opravdu vaří.Prostě na to nemají čas.Agnethina matka se ji v jejích teenagerských letech snažila něco naučit a Agnethě v hlavě opravdu něco uvízlo,což ji úspěšně dělalo nejlepším kuchařem kvarteta.Ale jak se ukázalo,prostě měla talent na jiné věci než na vaření.Smysl pro načasování byl daleko.
Přesto jí to nezabránilo v experimentování.A její nejčastější pokusné morče byla Frida.A tak se ocitla před talířem pittypanny a lahví hořčice,kterou naprosto nenáviděla.Musela to říct,ale zároveň jí nechtěla ublížit.
,,Agnetho,kuchařské dovednosti stranou … vypadá to jako zbytky.Nemyslím že se to dá kvalifikovat jako jídlo."Blondýna se posunula na židli.
,,To je podstata pittypanny."
,,No dobře,budu jíst,ale …"Ukázala na hořčici, ,,víš že ji nesnáším."
,,Jo,ale říkají,že je s tím dobrá,"namítla Agnetha.,,Hořčice chutná vždy stejně,"konstatovala Frida lhostejně.
,,Nemůžeš to prostě zkusit,F?Pro mě?"
Něco v jejím hlase donutilo Fridu pozastavit se.Natáhl se přes stůl a hravě strčila do Agnethina čela,což způsobilo že se zachichotala.,,Tak jo Blondie.Pro Tebe."Stiskla láhev aby z ní vyteklo minimální množství žluté látky a vzala vidličku.Nadešel okamžik pravdy.
Chtěla-li být upřímná,chtěla utéct,nechat tam hořčici a užívat si klidu.Ale nemohla,ne před Agnethou.ni tu myšlenku nedokončila a už měla směs v ústech.Asi dvě vteřiny trvalo,než chuť zaregistrovala.Co-to-bylo-to byl hrozný pocit.Jako by ji nějaká nemoc napadla ústa.Měla pravdu,hořčice chutná vždy stejně.Přesto se donutila jídlo polykat,i když se viditelně otřásala.
,,Aargh …" Odstrčila talíř.,,Promiň,ale tohle je opravdu hrozné."
Téměř okamžitě do sebe chtěla kopnout.Věděla,co taková slova umí s kamarádkou udělat.Pohlédla na ni.Ve skutečnosti vypadala pěkně sklesle a hleděla dolů na své ruce.
,,Ach … Ag,Agnie,já … Omlouvám se,nechtěla jsem ti ublížit …"
,,To je v pořádku!"Přerušila ji rychle Agnetha.S nuceným úsměvem vzala talíř a šla ke dřezu.Teď chtěla Frida bouchnout hlavou do zdi.Že radši někdy nedržíš zobák,pomyslela si.Pak si všimla,že láhev hořčice je ještě na stole.Po pár vteřinách zírání se na ni šibalsky usmála,jak ji něco napadlo.
Mezitím šla Agnetha do apatického režimu,což dělala vždycky,když byla rozrušená.Nádobí myla téměř mechanicky a stěží si všímala,jestli už je čisté nebo ne.Její strnulost ovšem rychle přešla,když ucítila že ji zezadu obklopila Fridina náruč.Dotkla se rty jejího ucha a zašeptala:,,Myslím, že vím,kde by hořčice mohla chutnat báječně …"Přejela prsty po její tváři a zanechala na ní lepkavou substanci.Agnetha polekaně nadskočila a zčervenala.Stále ještě v objetí e obrátila a …
Samozřejmě,Byla tam.Fridin drzý úsměv,její ochranná známka.Podobný tomu dětskému,jakoby se právě elegantně dostala pryč z neplechy.Frida zvedla Agnethinu bradu kloubem prstu a vtiskla jí polibek na tvář,který byl udušený nenáviděnou látkou.Důkladně olizovala hořčici pryč,s chutí teplé a měkké kůže,lehce a jemně,až nakonec pomalu sklouzla na krk,za doprovodu Agnethina sténání.Byla téměř v deliriu.Nechala Fridu ať si dělá co chce.Nechtěla vědět co s ní bude.Jen zavřela oči blažeností a v ruce sevřela divoké hnědé vlasy,jak by ji mohla dostat blíže,než to bylo možné.
Agnetha zasténala,když ucítila že Fridiny rty opouští její kůži.Bylo to příliš brzy.Lehce zatahala za její kudrnaté vlasy,druhou ruku přehozenou přes záda spoluhráčky.Frida na druhé straně těžce oddechovala a chytila mladší dívku kolem ramen.
,,Heh … heh … říkala jsem ti,že na tobě hořčice chutná skvěle."
,,Takže já jsem náhražka pyttipanny?"Zeptala se Agnetha,trochu podrážděně.
,,Zapomeň na pyttipannu,Blondie,"řekla Frida a políbila ji na čelo.
3.
Dnešek není dobrý,pomyslela si Agnetha.Tohoto dne se děsila už od té doby,co začal rok 201.Její 60.narozeniny.Bože,cítím se tak stará.
A tak … osamělá.Víc než když se rozvedla s Björnem anebo když jí umřeli rodiče,téměř ve stejnou dobu.
Počasí se nesnažilo,aby měla dobrou náladu.Jistě,zasněžená sezóna byla pryč,ale vystřídaly ji prudké deště,které přispívaly akorát na to,aby byla každá duše nešťastná.Agnetha pozorovala ze svého okna zbytky rozpouštějícího se sněhu a růže,do kterých bušil déšť.
Červená.
Její myšlenky se točily okolo volně žijící brunety,která,jak se zdálo,zastupovala všechny možné významy této barvy.Byla vášnivá,hlasitá a horkokrevná.Ona byla tichá,klidná a jemná.Byla modrá.
Agnetha byla náhle prudce vytržena z jejích myšlenkových pochodů,jak ucítila další ženu,která na ni skočila a pevně ji objala.Málem spadla na podlahu.Frida,samozřejmě.Kdyby přišla normálně,nebyla by to ona.
,,Všechno nejlepší k narozeninám,blondýnko,"zapředl jí do vlasů smyslný hlas.Agnetha se obrátila a sevřela bývalou spoluhráčku pořádně.Její nálada se výrazně zlepšila.
,,Jednou mě ty tvoje kanadské žertíky zabijou."
,,Objetí není žert.A můžeš si za to sama,nemáš nechávat nezamčené dveře,"odsekla Frida.Vlasy neměla tak divoké a hlavně blonďaté.Tuto změnu Agnetha nikdy nepochopila.Sama žila s barvou svých vlasů celý život a nenáviděla ji.Frida od ní ustoupila a podala jí dárek - jednoduchý modrý šátek
Cítila se provinile,že je to až příliš jednoduché.
,,Promiň,já vím že nemáš ráda tvrdé věci … no,jsem tak trochu jiná."
Agnetha se rozesmála:,,Všechny dárky od tebe jsou krásné."Cítila,jak se jí po těch slovech rozlévá červeň na tváře.Frida na tom byla podobně.
Agnetha vzala šátek a několika elegantními pohyby si ho omotala kolem krku.Všechny byly stejné,jak když ve dvaceti letech skákala po pódiu.Tato vzpomínka na ty časy její náladu opět poslala k horší straně,až si musela sednout na blízký gauč.
Frida to vzala jako znamení,že Agnetha bude plakat.Znala ji příliš dobře na to,aby si nevšimla smutku v jejích očích.Přešla k ní a položila ruku na její záda:,,Co se děje?"
,,Hmm … S přibývajícím věkem … jsem víc osamělá.Až … až umřu,bude si někdo pamatovat MĚ?Bude někdo vzpomínat na to co … co jsem byla než se ze mě stala členka ABBY?"Hlas se jí zlomil v slzách a ona zvedla ruku,aby je utřela.,,Promiň.Nemá to žádný význam.Nevím,proč tě s tím zatěžuju …"
Byla přerušena objetím Fridy.,,Pššš … Agnetho,jsem tady.A jsem osaměla.Příliš mnoho lidí okolo mě zemřelo,abych se tak necítila …"
Agnetha se podívala na svou kamarádku,červenýma a oteklýma očima.Byly plné pochopení,protože moc dobře věděla,o čem mluví.
,,To je to co na tobě obdiuju nejvíc.Jsi silná.Chci říct … Miluju Tě,Anni-frid Lyngstad.
Frida zalapala po dechu a vesele se začervenala.,,Já tebe taky,Agnetho,ode dne,kdy jsme se poprvé setkaly.Pamatuješ,odmítla jsem si s tebou podat ruku a schovávala jsem se za Bennym.Cítím se tak hloupá,"položila si ruku přes oči.Pak ucítila pár rtů na jejích vlastních.Vnímala sladký pocit a třesavku okolo její páteře.

Sděly na pohovce,se slibem nikdy od sebe neodejít.
,,Co říkáš,Agnetho,budeme spolu osamělé?"
,,Ano,když to bude s tebou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama