Říjen 2010

Vážně mám důvod proč tady nejsem... :D

17. října 2010 v 13:02 | AgnethaA |  Já sama ...

Matku :D

Zakázala mi PC,prý do odvolání.Vraždit za to :D No tedka mě pustila na půl hodiny ... Grrrrrr!! :D OK,až mě sem zas někdy pustí,tak SVATOSVATĚ SLIBUJU že něco přidám :) A navíc sou tu hody ... Uááá!!! :D X Factor volááá :D
PS:Lehčí reklama,ale fakt koukněte,páč Bella to tam má jaký?No jaký?No božský :D--SEM POVINNĚ VŠICHNI KLIKNOUT--

Happy Hawaii v kožichu? :D

12. října 2010 v 19:16 | AgnethaA |  ABBA
S kamarádkou na ICQ jsme si 'zpívaly' refrény písniček,tak jsem napsala Happy Hawaii ... a pak mě něco napadlo.A až když jsem to uložila,napadlo mě že asi těžko pojedou na Hawaii v kožichu ... No nic :DPokus o švédské Ring Ring - a nakonci ještě nadává :D

9. října 2010 v 14:24 | AgnethaA
Tak z toho jsem nemohla :D Když ví že má hlas jako by si dejchla hélia,tak co tam leze? :D


ABBA - Pa Svenska :)

9. října 2010 v 14:08 | AgnethaA |  Songyuetzui

Uf .. :)

8. října 2010 v 14:38 | AgnethaA
Inspekce je pryč,matiku chápu,fyziku jsem dala za dva,chemii taky → můžu se všnovat blogu! Huráá .. :D Matka uznala za vhodné že by se mi na Vánoce měla koupit buď knížka ABBA:Příběh superskupiny nebo tričko+od babičky prstýnek (TENHLE) ... Ale mám si vybrat mezi tričkem a knížkou ... Já nevím co!! KURVA :D Nějak to vykoumám.ABBA:Příběh superskupiny je sice celkem vzácná knížka,ale já chci machroat ve škole s tričkem!!

Dilema.Achjooo! :D

Dobře,přestávám se vykecávat a jdu něco dělat.

Mimochodem znáte (TENHLE BLOG)? Respektive tu povídku .. :D Zabíjí mě :D Hlášky ,,Čau Ksichte" a ,,Tož vítej Zjizvená hlavo" mě DOSTÁVAJÍ:D Doporučuju :D
uetzui

Předem omluva ...

5. října 2010 v 19:13 | AgnethaA |  Já sama ...
Omlouvám se že je u mě najednou blog až na psledním místě,ale tenhle týden je u nás na škole inspekce a chodí i do hodin,takže čitelé zkouší ostošest.A nšjak si nejsem jistá že to umím → tzn.hora učení a úkolů.

Ale dneska se pokusím přidat nějaký článeček,přecejen noc je ještě mladá :D

Klikačka blogu :)

3. října 2010 v 13:48 | AgnethaA

Novinka - Benny buduje nové studio!

2. října 2010 v 19:45 | AgnethaA |  Rozhovory

Benny Andersson si nechává vybudovat nové nahrávací studio v sousedství kanceláří Mono Music na Skeppsholmen. Prvním albem, které se zde bude nahrávat, bude zbrusu nové CD BAO. To by mělo vyjít na jaře příštího roku.


Něco nechápu → Agnetha má své nahrávací studio na Skeppsholmen,Frida taky a obě jsou u Mono Music. Jak je možný,že se tak dlouho nepotkaly?!

Napůl
uetzui

Všetečné otázky pro Agnethu a Fridu - 1977

2. října 2010 v 19:40 | AgnethaA |  Rozhovory

Agnetha


MILUJU:

Svoji dceru a Björna.
Náš ostrov Viggsö. Tam máme šanci dát se trochu dohromady, řekněme třeba po náročném turné, a uvědomit si, že svět vlastně není tak špatný.
Motorové čluny.
Hudbu Eltona Johna. To je člověk, kterému by popmusic měla být vděčná.
Tradice. Jsem šťastná, že Švédsko je monarchie.
Švédský slunovrat. Bohužel marním příliš mnoho času sezením v autobuse a cestováním z místa na místo. Ale jednou snad bude víc času…
Augusta Strindberga. A to navzdory tomu, že prý vůbec neměl rád ženy.
Večeře při svíčkách, když můžete jíst dobře a dlouho.
Kožešiny. (Snažím se nemyslet na jejich původ.)
Rozumné lenošení. (Možná se tomu říká prázdniny.)


NENÁVIDÍM:

Aligátory. Viděla jsem je při našem australském turné a nemůžu si pomoct, ale mrazí mě i když je vidím jen v ZOO.
Neumyté nádobí.
Sněhové bitky, přestože jsem bývala jako dítě docela dobrá v házení sněhových koulí i strefování se.
Rozladěné klavíry.
Nagelované vlasy. Björn je měl taky, ale naštěstí dlouho předtím, než jsem ho poznala.
Pozdní příchody, i když musím přiznat, že v tomhle ohledu taky nejsem dokonalá. A opak - čekání - je únavné.
Opilé lidi. Tím myslím ty, kdo vyprávějí stejnou věc pošesté, přestože se jich na to nikdo neptal.
Viry a bakterie. Člověk nad nimi jaksi nemůže vyhrát.
Špinavé pláže.
Pomyšlení, že ABBA jednoho dne skončí.Frida


MILUJU:


Klávesistu z Abby. Myslím, že hraje úžasně.
Parfémy. Nemůžu si pomoct, ale i když se tomu Benny snaží zabránit, stala se ze mě tak trochu sběratelka.
Přehnaně upravené zahrady. Myslím takové, jako třeba ve Versailles nebo v letním sídle našeho krále. Jsou tak nějak neskutečné ale zároveň hrozně romantické.
Dobře zorganizované a secvičené popové koncerty, jaké pořádá Elton John, Rod Stewart a snad i my. A nezáleží na tom, jestli jsem v publiku nebo na jevišti. Nejdůležitější je být prostě u toho.
První den v nové zemi.
Sendviče s pepřem.
Videorekordéry. Dnes si můžu pustit svůj oblíbený film doma, kdykoliv se mi zachce.
Letní západy slunce.
Starý anglický kožený nábytek.
Město zvané Brighton v jižní Anglii. Myslím, že nemusím vysvětlovat proč.


NENÁVIDÍM:

Časné vstávání. Obzvlášť během turné, kdy se z toho nemůžete nijak vymluvit.
Zlomyslné recenze. Ty, na kterých můžete vidět, že autor se ani nepokouší říct něco pozitivního o vašem vystoupení. Takové jsme slýchali od anglických kritiků na začátku naší kariéry.
Nečestné lidi. Myslím, že nemusím vysvětlovat proč.
Tučné párky. Takže je nikdy nejím.
Komáry. Nechápu proč všichni žijí v Lapplandu ve Švédsku. (Ne všichni! Přijeďte někdy do Finska! - poznámka vydavatele).
Řízení auta večer, v říjnu, v dešti.
Býčí zápasy. Nechápu, proč býk musí zemřít jen pro zábavu lidí.
Švédské úřady. Jejich metody jsou poslední dobou neslýchané!
Punk rock. Ale to je jen můj skromný názor.
Idiho Amina.

SOURCEAgnetha Fältskog pro český časopis Ohníček - 1978

2. října 2010 v 19:33 | AgnethaA |  Rozhovory
Agnetha-podpis
Agnetho, jste nejen zpěvačka, ale také matka dvou dětí. Obě role jsou dost náročné. Jak se s nimi vypořádáváte?

Náš soubor má několik zásad a jednou z nich je ta, že se snažíme, aby naše zájezdy nebyly delší než čtrnáct dnů. V loňském roce se tohle naše rozhodnutí opravdu stalo pravidlem a nikdy jsem nebyla pryč déle. Samozřejmě, bez pomoci rodičů bych tuhle profesi nemohla dělat. Ale podstatné je také to, že mi pomáhají i naše děti - tím, že jsou hodné.

Uspořádání vaší skupiny není zcela běžné. Jaké výhody či nevýhody přináší práce v manželských párech?

Však to znáte, každé pro má i své proti. Jsme stále spolu, což přináší i zcela běžná lidská nedorozumění. Ale zato spolu můžeme prožívat i tu radost z práce, na níž se všichni čtyři podílíme stejným dílem.

Stihnete kromě své práce a péče o své děti ještě nějakou aktivní zálibu?

Koníčka jako takového opravdu nemám, víc prostě nestihnu. Chodím na lekce zpěvu, lekce tance, které musím dělat i pro udržení fyzické kondice. Zpěv a tanec jsou vlastně i mým největším koníčkem. Ovšem ještě jednu lásku mám - hrozně ráda plavu.

Představte si, že nečekaně máte několik dnů volna. Co byste dělala?

To si ovšem mohu skutečně jen představovat. Jela bych někam za sluníčkem, opalovala bych se a koupala.

Raději se tedy vraťme k oné oblasti pracovní.

Do konce března musíme natočit a hlavně dokončit naši dlouhohrající desku. Potom nás čeká příprava na turné, které podnikneme v létě.

Tak hodně úspěchů a hodně hezkých písniček.

SOURCE


1979 - Let který málem skončil smrtí

2. října 2010 v 18:54 | AgnethaA |  Rozhovory

Nedlouho po startu vletělo malé letadlo přímo do bouře, která se najednou objevila severně od New Yorku. A že to nebyl žádný malý problém: v Connecticutu se hnalo krajinou tornádo, a rozsévajíc zkázu mezi stavbami, auty a kamiony, zabilo jednu osobu a zranilo 300. Škody byly vyčísleny na více než 100 milionů dolarů. Špatné počasí znamenalo, že letadlo nebylo schopno přistát na určeném letišti. Letiště bylo v podstatě kompletně zablokováno tornádem a pilot se rozhodl vrátit zpátky do New Yorku. Bylo to nervydrásající, zvlášť když se každý na palubě začal bát, že budou muset zrušit koncert. Tohle přimělo pilota otočit letoun zpátky k Bostonu v naději, že se počasí zlepšilo, ovšem jen aby zjistil, že nikoli. Pak bylo rozhodnuto kroužit nad letištěm před pokusem o přistání. Věci se ještě zhoršily, když si pilot všiml, že dochází palivo, a byl nucen provést nouzové přistání u malého města Manchesteru, New Hampshire.
Pro Agnethu, která v té době trpěla tím největším strachem z létání, to byla strašná noční můra. "Když už jsme byli skoro dole na letišti, najednou jsme znova vzlétli," vzpomíná. "Naše životy byly ve smrtelném nebezpečí - tak jsem to cítila já - s blesky na křídlech a aniž bychom byli schopni něco vidět. Všechno bylo prostě černé a letadlo se šíleně třáslo. Modlila jsem se k Bohu abych neumřela."
Manažer turné Bosse Norling, taky v soukromém letadle, vzpomínal, že si každý myslel, že tohle je konec. "Agnetha byla hysterická a já ji neviním. Jakoby to šílené počasí a kmitající letadlo nebylo dost, letištní světla byla zhasnutá - byla úplná tma a piloti měli co dělat, aby letadlo dostali dolů."
Díky schopnostem pilota bylo přistání dokončeno bezpečně a společnost Abby na třesoucích se nohou nastoupila do čekajících aut a odjela do dějiště koncertu. Špatné počasí nemělo v Bostonu stejné ničivé následky jako ve vedlejším státě Connecticutu, ale silnice do Bostonu byly zaplavené a dopravní zácpy trvaly hodiny.
Zbytek doprovodu Abby, cestující pravidelnými lety, se dostal taky do problémů kvůli počasí a dorazil dokonce ještě později. Jako výsledek byl koncert odložen o 90 minut a nezačal až do 21:30.
Agnetha byla v hrozném stavu, ale nějak - pozoruhodně - se prokousala koncertem. Nikdo z pětitisícového publika si nevšiml, že tu noc bylo s blonďatou zpěvačkou něco špatně. Reakce ale přišla později. Původní plán byl letět po koncertě přímo do další zastávky turné, Washingtonu, ale s ohledem na Agnethu skupina zůstala přes noc v Bostonu.
"Agnetha byla kompletně zdevastovaná," vzpomíná Bosse Norling. "Musela si vzít prášky na spaní, aby tu noc spala."
Následující den Agnetha odmítla nastoupit do toho malého letadla a zvolila si radši pravidelný let. Nebyla ale schopná hodit ten incident za hlavu: negativní postoje k turné kombinované se vzpomínkami na strašný zážitek v letadle na ni dále doléhaly s neúprosnou silou. Když dorazila do hotelu ve Washingtonu, následky toho všeho utrpení na ni skutečně dolehly. Agnetha se zamčela v pokoji a odmítala ho opustit a už vůbec kohokoli z doprovodu pustit dovnitř. "Šel jsem najít Stiga," vzpomíná Norling, "a řekl jsem mu, že koncert možná nebude. Agnetha byla stále ve stavu šoku a nikoho nechtěla pustit do pokoje. Stig se rozzuřil...a zkoušel se dostat do jejího pokoje. Odmítla otevřít dveře."
Hodiny ubíhaly a nikdo nevěděl, jestli skupina vystoupí nebo ne. Taky tu byly finanční starosti: turné bylo pojištěno bankou Lloyds, ale kdyby zrušili show, potřebovali by potvrzení od doktora, že Agnetha byla příliš nemocná, než aby vystoupila. Agnetha souhlasila pustit dovnitř doktora - ale jen jeho. Když se doktor objevil znovu, oznámil, že Agnetha má 40 stupňů horečku, zvrací a trpí průjmem. Šok - v kombinaci s virem - vyvolal chřipku.Ten večer si k ní lehla Frida, kterou jedinou k sobě Agnetha pustila, ale moc toho nenaspala - Agnethě se zdály zlé sny,co chvíli utíkala do koupelny nebo na záchod. "Bylo to strašné. Buď byla v koupelně nebo sebou házela na posteli. Párkrát se dokonce rozplakala a tiskla se ke mně jako malé dítě. Bála jsem se o ni.