Prosinec 2010

Agnetha pro M Magasine

31. prosince 2010 v 18:07 | ABBAgirl |  Agnetha

Všechno to začala Lolo Murray. Lolo je profesionální stylistka, která občas dělá módní stránky pro různé časopisy (tu a tam i pro M Magasin) a věnuje se osobnímu stylingu a poradenství. Jednou z jejích klientek je i Agnetha Fältskog. Právě Lolo má na svědomí to, co tak rádi a hrdě nyní můžeme představit - naši nejslavnější modelku: Agnethu Fältskog. Oblečení, které Lola vybrala pro tyto módní fotografie má reprezentovat 24 hodin v životě hvězdy (a s výjimkou toho lesklého negližé to nejsou věci, které by si sama Agnetha zvolila, ale na fotkách vypadají úžasně!).

"Proč s ní nemůžu udělat rozhovor," zeptala jsem se Lolo, když nám řekla o módní rubrice. Věděla jsem moc dobře, jak Agnetha nestojí o rozhovory v časopisech. Chce být sama. Ale musela jsem to aspoň zkusit.

A druhý den najednou světová hvězda seděla na mé žluté pohovce v Knovsöder ve Stockholmu! Agnetha - na hony vzdálená primadoně - tak docela nechápala moje vzrušení (sama jsem posílala několik SMS mým přátelům v tomto znění: "Hádejte, kdo sedí na mé pohovce? Agnetha Fältskog!").

Byla prakticky oblečená - v zimních kalhotách a opravdových trekových botách. Je zima a ona bydlí hodinu cesty od centra Stockholmu na malé farmě. Žije tam už mnoho let a má to potěšení sdílet svůj dům se svou dcerou Lindou (která je herečkou) a celou její rodinou. Její syn Christian, počítačový programátor, žije trochu dál od své matky.- "Jste výjimka," zdůrazní, když se setkáme. "Mám Lolo moc ráda a tohle je způsob, jak jí poděkovat. A taky se mi líbí M Magasin," dodá.

Takže tohle tedy není začátek nové éry vašeho života, víc nakloněného médiím?

- "Vůbec ne. Nemám zájem objevovat se v časopisech, televizi a novinách. Mnoho lidí si myslí, že je to jen póza, že chci vytvořit dojem nejistoty. Ale já o to opravdu nestojím. Zažila jsem si toho až až. Ale nestáhla jsem se úplně - od dob Abby jsem vydala tři sólová alba."

- "Není mi příjemné mluvit o mém soukromém životě. Chci si to nechat pro sebe, chránit to." (Což samozřejmě znamená, že neodpoví na mé otázky týkající se jejího soukromí.)Myslíte si, že vás média popisují špatně?

- "Neztotožňuji se s obrazem sebe jako vystrašeného člověka nebo oběti paparazzi nebo kohokoliv jiného. Přirozeně není příjemné, když vás někdo sleduje všude, kam se hnete. Ale to není důvod, proč chci zůstat v anonymitě, jak jen to je možné. Je to moje volba, ne něco, k čemu bych byla donucena. Myslím, že stojím pevně nohama na zemi a jsem docela obyčejný člověk. Chci, aby mě ostatní nechali na pokoji. Pak jsou samozřejmě jisté limity, které mě omezují. Trpím strachem z létání, ale byla jsem na terapii a teď už je to pro mě mnohem menší problém." Když Agnetha letos slavila své šedesátiny, letěla s celou rodinou na Mallorcu - celé tři hodiny letu. Ale dál nezašla. Zatím.

Jaké to je, stát se šedesátnicí? Je to těžší, když je člověk krásný a obdivuje ho tolik lidí?

- "Svým způsobem je život zábavnější. Může to být spojeno s tím, že to nevidím jako křivku směřující dolů, ale spíš opačným směrem - nahoru! Ráda myslím pozitivně. Pochopitelně vás vaše tělo upozorňuje na váš věk - neskáču právě z postele tak snadno, jako když mi bylo třicet! Stárnutí je přirozené a nevyhnutelné. Je to něco, co mám společné s každým v mé věkové skupině a to je uklidňující myšlenka. A jsou tu i některé výhody stárnutí: mám spoustu zkušeností, znám se, znám své tělo a vím, co funguje a co ne."

- "Nejdůležitější je být zdravý a vážit si toho, že 'jste pořád ve hře'. Abych dala příklad: můžu používat obě nohy, což spousta lidí mého věku nemůže. Jsem babičkou a chci s nimi být tak dlouho, jak jen to bude možné, abych viděla jejich vývoj. Je pro mě důležité být v dobré kondici. Nechci, aby měli babičku, která se sotva hýbe. To je mnohem důležitější, než jak člověk vypadá."

(Když se podívám na Agnethu Fältskog, pomyslím na milióny dívek z celého světa, které chtěly vypadat jako ona a Frida Lyngstad. Kolik z nich nestálo před zrcadlem a nepřálo si být Agnethou nebo Fridou. To je už dávno. Ale když potkáte Agnethu na ulici, okamžitě poznáte, kdo to je. Agnetha obyčejně nosí velké sluneční brýle, aby ji lidé nepoznávali.)Jak se udržujete v kondici? Na fotkách vypadáte skvěle (a v reálu také).- "Hodně chodím na procházky a cvičím v tělocvičně. Také se snažím dávat si pozor na to, co jím, ale nedržím žádné diety. Nejsem úplně přesvědčená o metodě glykemického indexu a spíš se snažím řídit se selským rozumem. S chutí si dám každý den sladkou žemli a jsem úplný zmrzlinový maniak, i když teď už se dokážu lépe ovládnout."

Jaké to je být fotomodelkou, byť jen na jediný den?- "No, chtělo se mi zkusit něco nového a tohle jsem ještě nikdy nedělala. Takže když to Lolo navrhla, pomyslela jsem si, že by to mohla být zábava. S věkem jsem se začala víc zajímat o oblečení a módu. Možná je to tím, že mám teď víc času. Ráda sleduji různé trendy v časopisech, pozoruji, jak přicházejí a odcházejí. Ráda se hezky oblékám, i když nejsem zrovna primadona červených koberců. Na to bych neměla sílu!

Spánek je pro Agnethu velmi důležitý. Potřebuje alespoň osm hodin, aby byla následující den v pohodě. Také je závislá na tichu. Sama si vybírá, co bude dělat, nepobíhá a nedělá tisíc věcí najednou. Toho si užila během let se skupinou ABBA. Doma má zlatou desku která hlásá, že ABBA prodala po celém světě 374 miliónů desek! A o těch časech už mluvila dost.

Zpátky k módě...

- "Myslím, že móda je zábava. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou značku, ráda jen tak procházím obchody. Zejména v jiných městech." Nemá problém dojet si do Kodaně. "To je město se spoustou nádherného oblečení. Je legrační, když člověk vidí, jak moc může změnit svůj zjev jen tím, že se převlékne. Lolo dokáže skvěle vyzdvihnout mou osobnost a dosáhne toho, že všechno je tak, jak má být. To mě fascinuje."

Jaké módě dáváte přednost? Obchodní, ležérní nebo večírkové?

- "Hezké, ale pohodlné. Kvalitní oblečení a boty znamenají hodně, když žijete na venkově. Necítím se jako nějak zvlášť slavný člověk.Ale nechybí vám ta sláva trochu?

- "Sotva, ale občas se stane, že jdu na nějakou premiéru nebo večírek. Jela jsem na premiéru Mamma Mia! a užila jsem si spoustu legrace.

Kde v současné době zpíváte? Ve sprše nebo koňům?

- "Koně patří Lindě. Já na nich nejezdím, ale ráda je pozoruji. Jsou to neuvěřitelně krásná a zajímavá zvířata. Zpívám u klavíru. Uměla jsem zahrát Bacha, když mi bylo teprve dvanáct. Ráda hraju na klavír. Když mi bylo padesát, nějakou dobu jsem uvažovala o tom, že bych mohla předzpívávat v kostele. Měla jsem chuť dělat něco úplně jiného. Ale nikdy k tomu nedošlo.

Nemáte žádné nedokončené písně?

- "Spoustu! Mám kufr plný zpola dokončených písní. Vymyslím nějakou krásnou melodii, ale pak už ji nerozvíjím."

Proč?- "Opravdu nevím. Bylo mi patnáct, když jsem začala zpívat s kapelou. V osmnácti jsem vydala svou první nahrávku. Když mi bylo 25, vznikla ABBA. Po Abbě jsem nahrála tři sólové desky. Možná už jsem byla dost tvůrčí?"Posloucháte někdy nahrávky Abby?- "Trvalo to dlouhou dobu, než jsem po létech s Abbou začala poslouchat jakoukoliv hudbu. Měla jsem toho prostě plné zuby. Ale teď někdy poslouchám naše písničky. A když slyším The Winner Takes It All, pomyslím si, že právě tuhle jsme udělali opravdu dobře! Občas si tuhle píseň pustím, když jsem smutná nebo mám nízké sebevědomí."

Máte nízké sebevědomí?

- "Přála bych si, aby to bylo lepší. Ale v průběhu let se to hodně zlepšilo. Cožpak ale každá žena občas netrpí nízkým sebevědomím? (Ne vy, Agnetho, pomyslím si. Celý svět miloval Abbu a všechna ta láska, kterou jsme vám my fanoušci dávali, by měla stačit na celý dlouhý život. Co by to bylo za večírek bez písní od Abby? Úplné nic! Ale tuším, že to asi není tak jednoduché.)Je píseň The Winner Takes It All vaše oblíbená?- "Je jich víc, mezi nimi i jedna, kterou zpívá Frida - Our Last Summer. Je tak dobrá, že se měla stát velkým hitem!"

Chtěla byste se k něčemu z té doby vrátit?

- "Měla jsem ráda práci ve studiu. Ale nechybí mi setkání s posluchači na jevišti. Pochopitelně jsem velmi vděčná, že nás mají rádi. Někteří lidé rádi vystupují, povznáší je aplaus a nikdy nechtějí slézt z jeviště. Mně se to taky líbilo, ale skutečná zábava pro mě vždycky byla práce ve studiu. Stát ve světle reflektorů, to ne. Je to jiný život. Dnes žiju přesně ten život, jaký chci žít.

Vaše dcera Linda (jejímž otcem je Björn Ulvaeus) je herečkou. Snažila jste se ji od toho odradit?

- "Ne, byla přesvědčená, že chce být herečkou, už od útlého dětství. Obě mé děti mají velmi silnou vůli a jdou si svou vlastní cestou. Byla jsem jejich matkou a měla jsem spoustu obav - ale ty neovlivnily mé děti. Žijí si svoje životy, mají své vlastní zájmy a staly se z nich jedinci s dobrými, zdravými životy, což je pro mě velká úleva, když uvážím, že jsem byla pryč a pracovala, když byli malí.

Máte tolik peněz, že byste mohla strávit zbytek života na nádherných a luxusních ostrovech Bora-Bora. Jen tak si ležet na slunci, číst si a relaxovat. Je to váš sen?


- "Vůbec ne. Mám to ráda tady doma. Trochu mi vadí zima, ale určitě nechci zůstávat v hotelu déle než dočasně. Měla jsem byt v Paříži, ale prodala jsem ho. Netoužím už po tom mít další domovy v zahraničí. Jsem skutečně domácí typ."

Takže o co se zajímáte?

- "Hodně čtu, právě jsem dočetla Svatbu od Danielle Steelové, což byla skvělá kniha. Také se zajímám o medicínu a alternativní medicínu. Kdybych se nevěnovala hudbě, možná bych pracovala v oblasti vědy. Možná bych byla lékařkou."

A co považujete za opravdu důležité?

- "Být k dispozici lidem, které mám ráda a být dobrým bližním." Tato nadpozemsky slavná celebrita na mé pohovce se drží velmi zpátky. Přinesu jí čaj. Není kolem ní žádné garbovské tajemství. Je to spíš opravdu plachá Švédka. Když jsem na chvíli oslněná její hvězdností, zdá se, že si myslí: "Ne, nejsem tak mimořádná."

- "Jsem velice plachá, ne příliš společenská. Už když jsem byla malá, moje matka říkávala, že jsem byla šťastnější, když lidé odcházeli, než když přicházeli."

A pochopitelně vám musím položit povinnou otázku spojenou se skupinou ABBA: Dáte se někdy znovu dohromady? Je to sen, ve který já a milióny dalších doufáme. Dokážete si znovu představit Abbu?

- "Ne a ano. Těžko se někdy dáme dohromady na celé turné, jako to dělají Rolling Stones a další velké skupiny. Ale nepovažuji za zcela nemožné, že bychom v budoucnu něco společně podnikli. Prosím, vezměte na vědomí, že to není něco, co bych probírala s ostatními třemi členy. Je to spíš pocit, že by bylo skvělé sejít se, popovídat si trochu o starých časech a možná si společně zazpívat. Ale k tomu by došlo jen jednou, pravděpodobně ve spojitosti s nějakou charitou." Teď jsem málem spadla z pohovky. ABBA spolu! Ale Agnetha mě znovu ujišťuje, že nic z toho neprobírala s ostatními členy a nic není rozhodnuto.

Existuje něco, co jste neudělala, ale ráda byste?

- "Ano, vlastně je. Ráda bych si zazpívala titulní píseň k nějakému velkému filmu. Představte si Titanic!"

A nakonec, co byste ráda sdělila v rozhovoru?

- "Na životě je nejlepší to, že může začít znovu a znovu a znovu."

ghhg
mbnmk
njbhmj
mnm
ghk
mh
nm,,

No není krásná??Ty poslední dva,to už jsou moje výtvory :) 

uetzui

Veselé Vánoce/God Jul

24. prosince 2010 v 10:27 | ABBAgirl |  Já sama ...
Přeju Vám všem příjemné prožití Vánočních svátků,hodně dárků,lásky,pohody,pohádek,dobrého jídla a Silvetra,aby jste ho prožili pokud možno v přijatelném stavu. :) 

SIMII 
ABBA:Příběh superskupiny(Carl Magnus Palm) x ABBA(Andrew Oldham)

19. prosince 2010 v 18:23 | ABBAgirl
Schodou okolností se mi tyhle dvě knížky sešly doma.Ta od Oldhama je z knihovny,od Palma je v osobním vlastníctví.No,ale k tématu.

Andrew Oldham aneb What this?!

Když jsem si tu knížku přinesla z knihovny,koukala sem na to jak na svatý obrázek. To mě ale rychle přešlo,sotva jsem přečetla prvních 20 stránek. Ten člověk tam psal absolutní kecy.

,,...Frida viděla Agnethu jako někoho,kdo považuje za nemožné se uklidnit nebo si vychutnat souhru s druhými dvěma.A Björn zjišťoval,že je stále více netolerantní k Agnetiným slabostem a fóbiím.Připojoval se k Fridiným útokům,zjevně vzteky bez sebe z Agnetina podléhání tlaku."

Sakra,vždyť to vůbec není pravda.

Za prvé:Agnetha a Frida se hádaly.Jasně že ANO,vždyť obě byly holky,obě měly horké hlavy,ale že by se nenáviděly?Ehm.

Za druhé:Agnetha s Björnem se rozvedli.Jasně že ANO. A taky se hádali.Ale tohle?Nikdo neříká,že to byl rozchod jako v telenovele,ale Björn nikdy nebyl vzteky bez sebe.

Závěr a hodnocení:Pár míst je v té knížce pěkných,ale nemyslím si,že autor by o ABBě něco věděl.Řekněme 45%.


Carl Magnus Palm aneb ANO. 

Tohle je ona.Knížka,která je pravdivá.Ukazuje život ABBy tak jak byl,ne zkreslené představy.Podle mě je to jedna z nejlepších biografických knížek,co kdy vyšla.

,,...Nová vlana zájmu o ABBu také opět rozšířila fámy o tom,že Agnetha s Fridou se nesnášejí,ačkoliv to obě několikrát popřely. ,,Když jsme se poprvé setkaly,bylo Agnethě sedmnáct.Já byla vaná a měla dvě děti,"vysvětluje Frida.,,Byla jsem o pět let starší - a to je v tom věku veliký rozdíl.Navíc jsme každá jiná.Ale to přece ještě neznamená,že se nemáme rády."

Za prvé:Vidíte ten rozdíl?V textu je přímá řeč.Tzn. - autor se ptal.Nevymýšlel si jako Oldham.

Za druhé:Tohle je jediná pravivá definice jejich vztahu.

Závěr a hodnocení:Takhle má vypadat biografie.95 %. 

Emily x Agnetha?

19. prosince 2010 v 17:49 | ABBAgirl |  Grafika
big
Já nevím,prostě se mi to líbí. Samozřejmě,že rozhodovat se nemusím,vede Agnetha,ale jenom tak mě to napadlo :D

uetzui
I love it.

18. prosince 2010 v 13:43 | ABBAgirl |  Já sama ...
Ahoj telátka :D,
Určitě jste si všimli,že je tu nový dess.Za ten vděčím Erice (About Mary Louise) a tímhle ještě jednou děkuju! Jsi úžasná ;) ♥
Äsi jsem se znova zamilovala :D A to do Emily Blunt :D (Emily Blunt.net) Je STRÁŠNĚ krásná :D

tut
Moje výroba :D To bude asi vše ;) Užívejte adventu ;)

Můj vzor

12. prosince 2010 v 13:34 | ABBAgirl
První téma týdne ... :D

Můj vzor je ABBA.(Ehm vůbc to eště nikdo nepochopil) :D

O ABBě jsem slyšela kdysi dávno,asi v šesti letech,když jsem slyšela Madonnu - Hung Up.Mamka mi řekla,že tu instrumentální část nahrála ABBA.A tehdy sem řekla,že Madonna to měla dřív!(:D)

Pak bylo ticho po pěšině,až jsem se zamilovala do Mamma Mia! ... No,a pak jsem zjistila že tyx písničky nesjou originály,vož jsem do tý doby jkože nevěděla :D

Tak jsem i pustila Gimme!Gimme!Gimme! /A Man After Midnight) ... A bylo to.Prostě sem se zamilovala.

A tím vlastně pohádka prozatím končí ... :) Je to furt stejný :D Nebo možná dokonce ještě 'horší'protože se zamilovávám víc a víc :D

Naši mě asi před týdnem vzbudli,žeprý je Agnetha mrtvá.Začala sem brečet a oni mi řekli že jt vtip - řeknu vám,že tak špatně sem se životě eště ncítila ... :(

uetzui

Nejšťastnější člověk na světě .. ♥

6. prosince 2010 v 17:27 | ABBAgirl |  Agnetha

AGNETHA MI POSLALA AUTOGRAM!!


Matka mi řekla,že když si pořádně uklidím tak mi něco dá .. Fajn tak sem si uklidila a ona mi ekla ať si sednu,zavřu oči a náthnu ruce... Něco mi dala tak je otevřu a tam dopis ... Kouknu na známku ... SVERIGE!!Moje reakce?,,COŽE,ONA MI PO - PO - PO - POSLALA DO-PIS?!"

Důkaz:

thsrhz
Nejšťastnější

uetzui

Promiň Kasandro ..

5. prosince 2010 v 13:48 | ABBAgirl |  Ostatní FanFiction
Jakože sama netušim,proč jsem ten článek tak nazvala :D Možná proto,že tu písničku(Cassandra)furt poslouchám :D Jinak je to povídka kámošky .. Strášně moc boží ♥ Vlastnš takový ... hm větší drabble :D
,,Ahoj …"Špitla Frida a pohladila Agnethin obrázek špičkami prstů.Chvíli se na něj jen dívala.
,,Už je to rok,co jsi odešla…"Zamumlala pak.,,Nemáš ponětí,jak moc to bolí.To vědomí,že ti už nikdy nezavolám a nebudeme spolu mluvit do tří rána … Ach bože …"Otřela si slzy.,,Nikdy jsem ti neřekla,jak moc jsi mi pomohla. Od té doby,co jsem ě znala,jsi mě učila,jak bojovat,i když jsi to vlastně nevěděla.Když mě něco trápilo,bylas tu pro mě. Mnohdy jsi mi nahradila mámu …
Už jsme nebyly děti,které si vyměnily náramky.Byly jsme ženy,které si beze slov slíbily věčné přátelství.Otevřelas mi oči,víš?"
Anni-Frid si lehounce povzdychla.,,Chybíš mi.Ale … já vím že se mnou pořád jsi."Cítila jak se o ni otřel jemný větřík.,,Napořád…"Zašeptal.
Usmála se a s bolavým srdcem odcházela ze hřbitova.Na hrob Agnethy Fältskogové se snesly první vločky letošního sněhu a zapálená svíčka tiše zablikala,jako by se z nebe tiše dívala.
KDO V SRDCÍCH ŽIJE,NEUMÍRÁ.